Podróże

Stany Zjednoczone czyli kraj, w którym jest co oglądać!

W poprzednich dekadach Stany Zjednoczone – zwane powszechnie, aczkolwiek nie do końca słusznie „Ameryką” – jawiły się Polakom jako miejsce, gdzie można świetnie zarabiać. Obecnie jednak emigracja zarobkowa do USA jest dość mała, a większość ruchu na linii Polska – Stany Zjednoczone to ruch turystyczny oraz studenci i osoby udające się w odwiedziny do rodzin. Każdy musi przejść podobne procedury zanim zakupi bilet. A ile on kosztuje? Tu dobra wiadomość.

Bilety lotnicze do Ameryki są tańsze, niż myślisz!

Aby polecieć do USA nie musisz odkładać pieniędzy przez rok. Najtańsze bilety lotnicze do Ameryki to koszt poniże dwóch tysięcy złotych – i to za przelot w obie strony! Takie tanie loty USA możesz znaleźć na stronie serwisu FRU.pl, który zajmuje się gromadzeniem w jednym miejscu informacji o wszystkich rejsach z Polski. Znajdują się tam zarówno oferty tanich linii lotniczych, jak i dużych przewoźników, a więc zdarzają się bilety kosztujące nawet powyżej 3 tysięcy złotych. Jednak tanie loty USA są również możliwe – dzięki FRU mas informacje o wszystkich atrakcyjnych promocjach. Sam lot zajmuje od 10 – 16 godzin w zależności od tego, do którego miasta się udajesz.  Najszybciej dotrzeć do Nowego Jorku, podczas gdy do Chicago jest to co najmniej 14 godzin. W większości przypadków połączenia wymagają przesiadki w którymś z europejskich portów lotniczych. Jednak nim kupisz bilety lotnicze do Ameryki, musisz wcześniej wyrobić sobie wizę.

 

Jak wyrobić wizę do USA?

Uzyskanie wizy do USA jest możliwe w ambasadzie lub konsulacie Stanów Zjednoczonych. Rodzaje dostępnych wiz ni emigracyjnych to: turystyczna, służbowa, edukacyjna, pracownicza oraz specjalna dla uczestników wymian studenckich. Opłata za rozpatrzenie wniosku wizowego wynosi 150 dolarów i nie jest ona zwracana w przypadku odmówienia wizy. Wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia należy pobrać ze strony ambasady, gdzie należy również utworzyć specjalny profil. Po wykonaniu tych czynności należy umówić na termin rozmowy w placówce USA. Może być to znajdująca się we Warszawie ambasada lub konsulat w innym mieście Polski. Jeśli rozmowa przebiegnie pomyślnie, otrzymuje się wizę i wówczas można kupować bilety na loty USA. Co jednak ciekawe – tego, ze zobaczy się Stany Zjednoczone, nie można być jeszcze pewnym! Dlaczego? Otóż wiza upoważnia do zgłoszenia się na punkcie granicznym Stanów Zjednoczonych, ale o możliwości wejścia na jego terytorium decyduje znajdujący się tam urzędnik Urzędu Imigracyjnego na miejscu. Jeśli nie uzyska się jego zgodny, może dojść do fatalnej sytuacji, że zostanie się zawróconym z amerykańskiego lotniska.

 

Choć podróż do USA wymaga przygotowań, warto jednak podjąć trud. Stany Zjednoczone mają dziesiątki miejsc, które warto odwiedzić i z pewnością będzie to niezapomniana wizyta.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca