Wywrota

Miłość w czasach postsowieckich. Przypadek Abchazji

 

Fundacja Cultour i Kultura Liberalna zapraszają 1 października (środa) o godz. 19:00 na debatę „Miłość w czasach postsowieckich. Przypadek Abchazji”. W spotkaniu wezmą udział: reportażysta Wojciech Górecki, psycholożka międzykulturowa Marta Piegat-Kaczmarczyk oraz reżyser dźwięku w filmie „Efekt domina” Marcin Lenarczyk. Debata odbędzie się na poddaszu Kultury Liberalnej, przy ul. Chmielnej 15/9. Wstęp jest wolny!

Debata „Miłość w czasach postsowieckich. Przypadek Abchazji” obędzie się w ramach cyklu wydarzeń „Abchazja – kraj nieistniejący”, organizowanego przez Fundację Cultour. Inspiracją projektu jest zdobywca Złotego Lajkonika na tegorocznym 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym, pełnometrażowy dokument „Efekt domina” Elwiry Niewiery oraz Piotra Rosołowskiego, który od 26 września trafił do kin.

Losy Abchazji, krainy tożsamościowo rozdartej między Rosję i Gruzję, to więcej niż tylko przykład geopolitycznych zawirowań na obrzeżach byłego Związku Radzieckiego. Dokument "Efekt domina" Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego zdołał uchwycić powikłania, jakie cień dawnego imperium wywołuje w intymnych relacjach Rosjanki i Abchaza. Czy napięcia, których doświadczają, są charakterystyczne dla współczesnych, międzykulturowych związków czasów globalizacji? O emocjonalnych konsekwencjach życia w nieistniejącym państwie – oraz ich przełożeniu na język filmu – porozmawiamy z reportażystą, Wojciechem Góreckim, autorem książki „Abchazja” (Wydawnictwo Czarne), psycholożką międzykulturową, Martą Piegat-Kaczmarczyk z Polskiego Forum Migracyjnego oraz reżyserem dźwięku w filmie „Efekt domina” Marcinem Lenarczykiem. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Brzozowski, redaktor działu “Patrząc” Kultury Liberalnej.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w turnieju gry w domino, który odbędzie się 4 października (sobota) w godzinach 15:00 – 19:00 w Mito art.cafe.books przy ul. Waryńskiego 28. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy zapisać się poprzez fanpage Fundacji Cultour lub napisać maila na adres: kontakt@fundacjacultour.org. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby, które zajmą 3 pierwsze miejsca, otrzymają nagrody.


 

Szczegóły dotyczące wydarzeń w ramach „Abchazja – kraj nieistniejący“ znajdują się na profilu fb Fundacji Cultour: https://www.facebook.com/fundacjacultour.

Projekt „Abchazja – kraj nieistniejący” współfinansowany jest przez m.st. Warszawa.


 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca