Wywrota

Jak znaleźć satysfakcjonującą pracę w telekomunikacji?

Postępująca globalizacja wpłynęła bezpośrednio na rozwój telekomunikacji. Jako jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin, ciągle potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów także z inżynierii elektronicznej. Jak znaleźć satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę w telekomunikacji? Szczegóły poniżej.

Praca w telekomunikacji — oferty pracy

Przeglądając oferty pracy i opinie dostępne na przykład na https://www.gowork.pl/opinie/uslugi-telekomunikacyjne;kat, można wywnioskować, że specjalista ds. telekomunikacji może znaleźć zatrudnienie w wielu działach tej branży.

 

W telekomunikacji na brak wakatów nie mogą narzekać specjaliści do spraw serwisu technicznego, inżynierowie działu informatyki i telekomunikacji, specjaliści do spraw wdrożeń i informatyki oraz inżynierowie do spraw utrzymania ciągłości pracy sieci.

 

Większość ofert pochodzi zarówno od firm zajmujących się telekomunikacją, jak i  przedsiębiorstw, w których sieci telekomunikacyjne są sukcesywnie wdrażane.

Kto może wykonywać pracę w telekomunikacji?

 

Praca w telekomunikacji dedykowana jest inżynierom, którzy mogą kierować zespołem do spraw telekomunikacji, nadzorować prace techniczno-modernizacyjne oraz prowadzić badania naukowe. Zadaniem inżyniera telekomunikacji jest projektowanie nowych urządzeń oraz prowadzenie nadzoru nad ich produkcją.

Praca absolwenta telekomunikacji lub elektroniki może przybrać naukowy charakter, polegający na ocenianiu przydatności i opłacalności wdrożonych rozwiązań z perspektywy optymalizacji procesów produkcji.

 

W telekomunikacji zatrudnienie znajdą też absolwenci inżynierii elektronicznej i fonicznej zajmujący się elektroniką cyfrową, mikrosystemami, optoelektroniką i techniką światłowodową. Na brak wakatów nie mogą też narzekać specjaliści po telekomunikacji i technologii internetu rzeczy, czuwający nad bezpieczeństwem transmisji danych  inteligentnych urządzeń sieci internetu.

Inżynier do spraw telekomunikacyjnych — predyspozycje do pracy

 

Praca w tej branży wymaga od kandydatów umiejętności technicznych jak i tzw. miękkich. Inżynier telekomunikacji powinien wyróżniać się drobiazgowością, dokładnością i umiejętnością koncentracji. Skomplikowana budowa techniczna urządzeń, aby być użyteczną, nie może pozwolić sobie na najmniejszy błąd.

 

Kandydat zaczynający karierę w tym zawodzie, musi zdawać sobie sprawę, że często w swojej pracy będzie miał do czynienia z czynnikami niebezpiecznymi i uciążliwymi takimi jak urządzenia pod napięciem lub promieniowanie elektromagnetyczne.

 

U pracowników tej branży pożądana jest zdolność logicznego myślenia oraz dobra pamięć. W ofertach pracy wymienia się także znajomość drugiego języka obcego — najczęściej angielskiego. Równie istotne są wymogi fizyczne, takie jak dobra ostrość widzenia, wrażliwy słuch i ogólnie dobra kondycja fizyczna, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi obsługa i konserwacja urządzeń telekomunikacyjnych.

Ile zarabia specjalista do spraw telekomunikacji?

Średnie miesięczne wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi ok. 6 970 PLN brutto. Połowa specjalistów do spraw telekomunikacji otrzymuje pensję od 5 590 PLN do 9 070 PLN. Jedna czwarta spośród najsłabiej wynagradzanych specjalistów zarabia poniżej 5 590 PLN brutto. Na zarobki powyżej 9 070 PLN brutto może liczyć grupa 25% wysoce wykwalifikowanych specjalistów ds. telekomunikacji.

 

Praca jako specjalista do spraw telekomunikacji stanowi atrakcyjną ścieżkę kariery. Posiadając odpowiednie kwalifikacje i predyspozycje, zatrudnienie w tym zawodzie można uznać za przyszłościowe i satysfakcjonujące.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7914 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 kwietnia 2024 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca