Literatura

Obok Sceny: warsztaty poetyckie

 

Każdego tygodnia, w Bytomskim Centrum Kultury w dymie kreatywności i tłoku poetyckich pomysłów, odbywają się warsztaty grupy

 „Obok Sceny”.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pisać, tych, którzy mają coś ważnego do powiedzenia.

Zdolnych, wrażliwych i spostrzegawczych. Opisujących rzeczywistość wierszem. 


Zaczynamy!

 

 

 

* * *„Obok Sceny” to blisko dwieście spotkań o charakterze warsztatowym, kilkanaście wspólnych wieczorów autorskich, udział w konkursach poetyckich, audycjach radiowych, happeningi plenerowe podczas których powstawały „wiersze przechodniów”, a przede wszystkim wiele interesujących, nagradzanych wielokrotnie prób literackich - to tylko część dotychczasowych osiągnięć grupy.

Niegdyś licealiści – dziś studenci czy absolwenci różnych uczelni piszą dalej i spotykają się w ciasnej salce obok sceny BECEKU Bytomskiego Centrum Kultury. Pomimo upływu lat w pędzącej rzeczywistości, łączy ich pasja do swoistej walki z ciężką „materią słowa”. A co może ważniejsze, starają się upowszechniać swoje doświadczenia poprzez kolejne wieczory poetyckie oraz zachęcanie uzdolnionej literacko młodzieży do pisania i uczestniczenia w spotkaniach warsztatowych. 

W dniu dzisiejszym „Obok Sceny” to kilkunastu młodych i bardzo młodych autorów, którzy poszukują własnego języka poetyckiego. Zapewne mają świadomość, że do literackiej dojrzałości dochodzi się bardzo długo - nikogo to jednak nie zniechęca. Ale można też śmiało powiedzieć, że ci najbardziej aktywni dorośli już do samodzielnej książki. Dlatego też chwała im za to, że chcą pokazać się światu jako grupa, grupa ludzi, których łączy zamiłowanie do literatury – czegoś, co przecież w naszych czasach jest tak mało popularne.

 

 

 


Najbliższe spotkania:

  1. Data: 21.04.2011
    Godzina na: 18:00
  2. Data: 28.04.2011
    Godzina: 18:00


Wstęp wolny

BECEK Bytomskie Centrum Kultury, ul. Żeromskiego 27, sala 109

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 listopada 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca