Sztuka

Performance grupy SUKA OFF

FLESH FORMS 023

Performance grupy SUKA OFF 15.03 (czw) o godz. 20.30

Flesh Forms 023 to ciąg obrazów ukazujących dualizm płci.

Laboratorium estetyczne, w którym pojawiają się ważne dla twórców emocjonalne treści i tęsknoty.

Performance ulega ciągłej ewolucji, eksperymentując z różnymi środkami wyrazu, pojawiającymi się wcześniej i później w innych akcjach: od bondage przez przekłuwanie ciała, po instalacje audio/video/body.

SUKA OFF - formacja artystyczna istniejąca od 1995 roku. Koordynatorem wszystkich działań jest założyciel grupy Piotr Węgrzyński.

SUKA OFF ma na swoim koncie ponad 100 realizacji z pogranicza różnych dziedzin sztuki: performance, spektakle, happeningi, realizacje filmowe i wizualizacje muzyki. Prezentowane są one w różnych przestrzeniach (teatry, galerie, kluby, ulica) na terenie kraju i za granicą. W roku 2006 grupa wystąpiła w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Szwecji, Finlandii, Włoszech i Grecji.

Przełomowym momentem dla grupy był rok 2001, kiedy swoją premierę miał spektakl "Matryca wer. Hardware". Doceniono go m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Działań Plastycznych i Teatralnych "Zdarzenia" w Tczewie (Grand Prix) oraz na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych (I nagroda za najlepszy spektakl i najlepszą muzykę). W maju 2005 roku grupa po raz pierwszy zaproszona została do londyńskiego klubu Torture Garden. Tym samym artyści rozpoczęli działalność na scenie body art performance i współpracę z zagranicznymi performerami, takimi jak Kumi Monster, Trauma Unit, Xenomorph-3 i Lukas Zpira.

Performance formacji SUKA OFF odbędzie się w ramach wrocławskiego Festiwalu Ciała, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Artystów GRAWITON.


przysłano: 4 lipca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca