Sztuka

Debata o sztuce w przestrzeni publicznej Przestrzeń miejska. Ziemia niczyja?

Organizatorzy Przeglądu Młodej Sztuki w ekstremalnych warunkach SURVIVAL 6 zapraszają na debatę pt.: „Przestrzeń publiczna. Ziemia niczyja?", która odbędzie się dnia 8 maja 2008 o godzinie 18:00 w Mediatece przy placu Teatralnym 5.

Czy Wrocław prowadzi dialog ze sztuką? Jest „miastem krasnali", czy może prawdziwym „miejscem spotkań"? Dlaczego w mieście otwartym, o europejskich aspiracjach nadal nie znajduje swojego sta- łego miejsca sztuka w przestrzeni publicznej?

 

Od sześciu lat organizatorzy Przeglądu SURVIVAL podejmują próby prezentowania we Wrocławiu projektów artystycznych ściśle uwarunkowanych kontekstem przestrzeni miejskiej. Na czas Przeglądu wyodrębniony fragment miasta staje się platformą przenikania się różnorodnych strategii artystycz- nych, takich jak: performance, instalacja, interwencja, multimedia etc.. Czy nie czas już na krok dalej? Na projekty stacjonarne, stale funkcjonujące w przestrzeni publicznej? Skoro udaje się to od lat w Niemczech, Francji czy Holandii, udało się w Warszawie (projekty Rajkowskiej), czy nie warto spróbować we Wrocławiu?

 

Zaprezentujemy krótkie wprowadzenie dotyczące sztuki publicznej w Polsce i na świecie. Przypomnimy próby podobnych działań we Wrocławiu. Chcemy w ten sposób otworzyć dyskusję na temat roli sztuki publicznej w procesie kształtowania wizualnego charakteru miasta.

 

Do udziału w debacie zaprosiliśmy:

kuratorów 6 edycji SURVIVALU (m. in. Michała Bieńka, Annę Kołodziejczyk i Piotra Stasiowskiego), artystów związanych z Przeglądem (m. in. Jerzego Kosałkę, Dominikę Sobolewską, Karolinę Freino, Marcina Fajfruka), przedstawicieli Miasta związanych z kulturą, architekturą i urbanistyką Wrocławia

 

Fundacja Sztuki Współczesnej ART TRANSPARENT

8 maja 2008, 18:00 Mediateka, Wrocław

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
szanta - Edyta Ślączka-Poskrobko
Ciekawe..... Arku liczę na Twoją tam obecnośc i relacje potem o tejj debacie- może byc niezwykle interesujaca
Arek Janicki
Arek Janicki 5 maja 2008, 12:45
Planuję się tam wybrać, chyba że jakieś wiatry mnie zaciągną w inne miejsce. Raczej jednak nie znajdę czasu na napisanie relacji - mam milion spraw na głowie... :|
szanta - Edyta Ślączka-Poskrobko
choc pare słów.............. JAk BYło? BYłeś????
Arek Janicki
Arek Janicki 11 maja 2008, 23:33
Niestety nie dotarłem, zabawiałem w tym czasie gości z konferencji Libre Graphics Meeting.
przysłano: 30 kwietnia 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca