Sztuka

Wielka Parada Smoków w Krakowie

Teatr Groteska w Krakowie od ośmiu lat jest organizatorem i pomysłodawcą Wielkiej Parady Smoków. Jest to impreza plenerowa, o międzynarodowym zasięgu, dla rzeszy publiczności, gromadząca każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy widzów.

W roku 2007 Parada Smoków odbyła się w ramach Programu Unii Europejskiej „Kultura 2000" w Dublinie (St. Patrick Festiwal, Dublin, Irlandia), Pradze (Divadlo Maskaron, Praga, Czechy), Portugalii (Teatro do Elefante, Setubal, Portugalia), Walii (Heart of the Dragon, Newcastle Emlyn, Walia) oraz Łodzi i finałem w Krakowie, w ramach Święta Miasta Krakowa oraz uroczystości rocznicowych 750-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim.
 
Szacujemy, że projekt w 2007 roku objął swoim zasięgiem 600 tysięcy osób w sześciu krajach, a dzięki internetowej transmisji trafił do jeszcze większej liczby odbiorów.

VIII WIELKA PARADA SMOKÓW ODBĘDZIE POD HASŁEM: KOSMICZNA!
TEATR GROTESKA GWARANTUJE KOSMICZNĄ ZABAWĘ I PROGRAM!

PROGRAM VIII WIELKIEJ KOSMICZNEJ PARADY SMOKÓW W KRAKOWIE:

 

Wielka Parada Smoków, Rycerzy i Dam Dworu

7 czerwca (sobota)
godz. 13:00-15:00, ul. Dominikańska, ul. Grodzka, Rynek Główny
Parada Smoków składać się będzie z ok. 50 - co najmniej 4-metrowych figur smoków i innych stworów z całej Polski, animowanych przez ponad 1.000 dzieci pod eskortą zastępów Rycerzy. Oprawę Parady stanowią orkiestry oraz uliczni artyści m.in.: bębniarze, tancerze i szczudlarze.

Wielkie Smocze Widowisko plenerowe na Wiśle typu „Światło - Dźwięk"

7 czerwca (sobota)
godz. 22:00, zakole Wisły pod Wawelem
Wielkie widowisko plenerowe na Wiśle typu "światło-dźwięk" łączy efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Podczas widowiska zaprezentują się wielkogabarytowe smoki (do 25 m długości i 15 m wysokości) umieszczone na barkach, skuterach i statkach, animowane przez aktorów Teatru Groteska. Widowisko będzie miało charakter multimedialny, łączący teatr i muzykę.

Smoczy Piknik Rodzinny, Bulwary Wiślane przy Smoczej Jamie

7 czerwca (sobota) godz. 11:00 - 21:00
8 czerwca (niedziela) godz. 11:00 - 19:00
Podczas dwudniowej familijnej imprezy zapraszamy do skorzystania z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie na tą okazję przez Teatr Groteska: festyn rycerski, smocze konkursy, koncerty. Na scenie zaprezentują się liczne zespoły taneczne i muzyczne.

 

POSŁUCHAJ SPOTU PROMUJĄCEGO TEGOROCZNĄ PARADĘ SMOKÓW

od: 7 czerwca 2008
do: 8 czerwca 2008
Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7940 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
sick
sick 9 czerwca 2008, 22:35
ojej :)
przysłano: 5 czerwca 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca