Sztuka

Future Shorts

 

W lutym Future Shorts kontynuuje prezentowanie najciekawszych zjawisk w międzynarodowym kinie krótkometrażowym. Jak zwykle zaprezentujemy urozmaicony program –  znajdziecie w nim zarówno dokument, fabułę, jak i animację.

 

Oderwanie się od szarej codzienności zapewni wam między innymi wyprawa po Japonii oglądanej przez obiektyw aparatu przy dźwiękach LCD Soundsystem w „This Is Japan” Erica Testroete. Bohaterka animowanego „Mei Ling” (reż. Stéphanie Lansaque, François Leroy) pokaże wam, że nudę można zwalczać na wszelkie możliwe sposoby – jednym z nich jest adoptowanie ośmiorniczki. Dzięki „Bye Bye, C'est Fini” Tory Mårtens zobaczycie, jak upadają stereotypy dotyczące starości, a „Voyage D'Affaires” Seana Ellisa udowodni, że także wyjazd służbowy może obfitować w nieoczekiwane propozycje... Gdyby komuś wciąż było mało, rozrusza go miłosno – taneczna „Laska” Michała Sochy oraz historia rywalizacji o piękną kobietę przy dźwiękach kwartetu jazzowego w „Playing Hard To Get” Tima Bullocka. Ponadto  przygotowaliśmy współczesną historię Adama i Ewy („Lost Paradise”, reż. Mihal Brezis & Oded Binnun) oraz opowieść o romansie w trakcie eksperymentu naukowego („The Ganzfeld Procedure”, reż. Keith McCarthy).

 

Future Shorts stawia na wszechstronność – wpadnijcie w lutym zobaczyć, jak przyciągają się przeciwieństwa! Zapraszamy!   
 

www.futureshorts.pl

W PROGRAMIE:

Mei Ling

Reż. Stéphanie Lansaque, François Leroy / Francja / 2009 / 15'

Mei Ling – młoda leniwa Chinka – mieszka samotnie, oczekując na ukochanego. Pewnego dnia znajduje w kuchennym zlewie małą ośmiornicę. Postanawia ją  adoptować, żeby zabić nudę. Ośmiornica zaczyna rosnąć... Film wielokrotnie nagradzany na międyznarodowych festiwalach filmowych (m.in. Clermont – Ferrand Short Film Festival 2009, ANIMANIMA: International Animation Festival 2009, Imago International Young Film Festival 2009).

This Is Japan

Reż. Eric Testroete / Kanada / 2009 / 8'

Pędzący pokaz slajdów skomponowany ze zdjęć zrobionych podczas wyprawy do Japonii – w podkładzie piosenka „All My Friends” grupy LCD Soundsystem. Przeżyj wizualną podróż od Tokio po Kyoto przez Hiroszimę! Eric Testroete to artysta  pracujący w technice 3D, od 9 lat związany z przemysłem gier komputerowych (pracował m.in. przy odsłonach serii „Need For Speed”).

Laska

Reż. Michał  Socha / Polska / 2008 / 5'

Humorystyczna, damsko-męska historia „z życia wzięta”. Zdarzenie w krzywym zwierciadle opisujące stan zauroczenia i jego konsekwencje. Spotkanie z mężczyzną, zabawa, tańce, akt miłosny... Nagrodzony Brązowym Pegazem na I MFF Animator 2008 w Poznaniu oraz Złotymi Koziołkami na 26. MFF Młodego Widza "Ale Kino" 2008 film powstały przy udziale czołowego i wielokrotnie nagradzanego studia postprodukcyjnego Platige Image. Michał Socha to grafik, animator i reżyser, specjalizujący się w animacji i efektach specjalnych do reklam i produkcji telewizyjnych; „Laska” to jego trzeci film.

Playing hard to get

Reż. Tim Bullock / Australia / 2001 / 6'

Muzycy z kwartetu jazzowego zabiegają o uwagę pięknej kobiety przy barze, ogrywając swe instrumenty do granic możliwości. Zabawny krótki metraż  niepozbawiony humoru i rosnącego napięcia. Tim Bullock to reżyser – samouk, którego pasja do kina graniczy z obsesją. „Playing hard to get” w 2001 r. znalazło się w finale Tropfest, „największego na świecie festiwalu filmów krótkometrażowych”. Film nagrodzono tam za najlepszą ścieżkę dźwiękową.

Bye Bye, C'est Fini

Reż:  Tora Mårtens/ Szwecja / 2009 / 14'

Kto powiedział,  że zabawa kończy się gdy się starzejemy? Na pewno nie 73-letnia Lina Merceis, która za dnia nieśpiesznie przechadza się  plażami Rio De Janeiro, a nocą zabawia dziesiątki młodych kochanków. Nieograniczany tradycją monogamicznego związku czy małżeństwa wolny styl życia Liny obala stereotypy dotyczące starości. Tora Mårtens ma za sobą pracę jako fotografka – jej prace były wielokrotnie publikowane w czasopismach i wystawiane w galeriach. Jest autorką filmu “Tommy” pokazywanego na Berlińskim Festiwalu Filowym 2008 oraz nagrodzonego jako Najlepszy Film Gejowsko – Lesbijski na   The Ann Arbor Film Festival w Michigan. “Inspiruje mnie robienie filmów o ludziach, którzy wybrali inny sposób na życie” - mówi reżyserka - “Kobieca seksualność jest dla mnie ważnym tematem. Rzadko mamy okazję identyfikacji lub zrozumienia kobiecych potrzeb i namiętności. Ważne jest pokazywanie, że starsze osoby również mają życie seksualne”.

Voyage D'Affaires

Reż. Sean Ellis / Francja / 2008 / 10'

Jean Paul Clement jest w podróży służbowej. Przez siedem nocy melduje się w Hotelu Dolphine – z osobistym dylematem oraz jedną wiadomością zapisaną w telefonie. Rzucony w czasie wyjazdu przez dziewczynę musi stawić czoła nieoczekiwanej propozycji oczekującej na niego w progach hotelowego pokoju... Występują: Mélanie Laurent (znana z „Bękartów Wojny” Tarantino) i Guillaume Canet. Film nominowany do nagrody BAFTA 2009 w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy.

Lost Paradise

Reż. Mihal Brezis & Oded Binnun / Francja, Izrael / 2009 / 10'

Współczesne spojrzenie na historię Adama i Ewy - opowieść o tym, że ubranie robi różnicę. Kobieta i mężczyzna czule kochają się w tanim pokoju hotelowym. Chwilę później, gdy oboje ubierają się, idylla, która wydawała się prawdziwa, znika. Film nagrodzony m.in. na New York City Short Film Festival 2009. Autorzy są absolwentami Sam Spiegel Film Institute w Jerozolimie; ich dyplomowe filmy (“Sabath Entertainment” oraz “Tuesday’s Women”) były pokazywane i nagradzane na całym świecie. Obecnie pracują nad pełnym metrażem.

The Ganzfeld Procedure

Reż: Keith McCarthy / Wielka Brytania / 2009 / 7'

Zanurzenie w romans rozkwitający poza ciałem... Ganzfeld Procedure to technika wykorzystywana na polu parapsychologii w celu badania  percepcji zmysłowej. Gdy dwoje pacjentów spotyka się po raz pierwszy w trakcie tego eksperymentu, staje się coś nieoczekiwanego – zakochują się... Film z cyklu BBC New Music Shorts, w ramach którego poproszono autorów o składanie krótkometrażowych projektów zainspirowanych piosenką „Dog Days Are Over” Florence and the Machine. „The Ganzfeld Procedure” pokazywano m.in. na London Short Film Festival 2009.

 

Gliwice

Czwartek, 11 luty, godz.20.00

Kino Amok, Gliwice ul. Dolnych Wałów 3

Bilety: 5pln

Poznań

Czwartek, 11 luty, godz.20.00

Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38

Bilety:10 pln KF Filmokrąg/12 pln

Białystok

Niedziela, 14 luty, godz 18.30

Kino Forum

Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5

Bilety: 8pln  

Warszawa

Poniedziałek, 15 luty, godz 20.00

KINO.LAB

CSW Zamek Ujazdowski, Ul. Jazdów 2

Bilety: 10pln ulgowy/12pln normalny

Częstochowa

Środa, 17 luty, godz. 20:00

Klub Paradoks, ul. Wilsona 16

Bilety: 10pln 

Lublin

Czwartek, 18 luty, godz. 18.00

Sala „Art Studio”

Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

Bilety: 6 pln ulgowy / 8 pln normalny

Łódź

Czwartek, 18 luty, godz. 20:00

Kino Cytryna, ul. Pomorska 39/41

Bilety: 12 pln (1 osoba) / 20 pln (para)

Kraków

Czwartek, 18 luty, godz. 19.00.

Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27

Bilety: 14pln ulgowy/16pln normalny 
 

Tychy

Niedziela, 21 luty, godz. 20:00

Skup Kultury, ul. Wyszyńskiego 32

Bilety: 10 pln

Radom

Piątek, 26 luty, godz. 19.00

Teatr Powszechny

Scena Kameralna, Plac Jagielloński 15

Katowice

Sobota, 27 luty, godz.18.00

Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66

Bilety: 7pln ulgowy/10pln normalny

 

od: 11 lutego 2010
do: 27 lutego 2010 Gliwice, Poznań, Białystok,Warszawa, Częstochowa, Lublin, Łódz, Kraków, Tychy, Radom, Katowice,

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 stycznia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca