Sztuka

Mirosław Bałka TOPOGRAFIA

 

13.05.2010 godz.18.00 | czwartek
IX spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy
prowadzenie: Elżbieta Leszczyńska
Koordynacja cyklu: Karolina Freino
foto © Tate Modern , Londyn 
 
Mirosław Bałka. Jeden z najbardziej znanych współczesnych polskich artystów. Absolwent warszawskiej ASP. Obecnie prowadzi Pracownię Działań Przestrzennych na ASP w Poznaniu. W latach 80. razem z Mirosławem Filonikiem i Markiem Kijewskim tworzył grupę Neue Bieriemiennost. 
 
"Ciało, pamięć, przemijanie, tworzenie prywatnej mitologii to najistotniejsze wątki prac Mirosława Bałki, które odnaleźć można już w najwcześniejszych jego realizacjach. Wszystkie zawarte w nich znaki, kody, odniesienia, które tworzą język sztuki Bałki, mają źródła w biografii artysty i tylko poprzez nią stają się w pełni czytelne. [...] Czerpiąc ze źródła wewnętrznego doświadczenia artysta podniósł elementy osobistej egzystencji do rangi uniwersalnego przekazu. [...] 
Mirosław Bałka określa swoją twórczość w kategoriach "przetwarzania różnych sytuacji emocjonalnych"." 
 
za: Ewa Gorządek, www.culture.pl
 
 
Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami młodego i średniego pokolenia zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, studentom zaś [i reszcie publiczności] osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki. 
13 maja 2010, 18:00 Galeria ENTROPIA 50-129 Wrocław ul.Rzeźnicza 4 tel. 71 3444 634 www.entropia.art.pl

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 maja 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca