Sztuka

„Suknia – zdobi, kusi, sznuruje...”

Z jednej strony manifest ekologiczny, z drugiej historia mody w pigułce. Cóż to takiego? Tak streścić można wystawę jaką można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni w dniach 03.03.2011 - 27.03.2011.

 

    Unikalny projekt „Suknia - zdobi, kusi, sznuruje...” autorstwa Sabiny Czupryńskiej to intrygująca mieszanka kobiecego piękna, szaleństwa mody, nurtu eko i sztuki fotografii. Na wystawie prezentowana jest kolekcja sukienek wykonanych przez autorkę (jedynie przy pomocy nożyczek i szarej taśmy) z... szarego papieru pozyskiwanego z makulatury uzupełniona zbiorem stylizowanych zdjęć wykonanych metodą polaroid (autorem jest est Damian Kramski, laureat nagrody Grand Press Photo 2010 w kategorii Wydarzenia).

 

      Suknie z kolekcji Czupryńskiej w atrakcyjny sposób porządkują kolejność epok, sytuując w nich kanony kobiecego piękna. Autorka czyniąc centralnym obiektem swej wystawy sukienkę, kluczową część garderoby damskiej, zabiera nas w podróż w czasie, od Starożytnego Egiptu, po współczesność. Zdjęcia są zaś próbą przywrócenia czaru dawnych epok i zwrócenia uwagi na niepowtarzalność tego typu fotografii w dobie wszechobecnej techniki cyfrowej.

 

Na końcu wystawy na zwiedzających będzie czekać lustro, w którym można przyjrzeć się sobie oraz formie, którą nadaje nam aktualny ubiór - zdradza Sabina Czupryńska.

 

Pomysł, wykonanie, stylizacja: Sabina Czupryńska

Fotografie: Damian Kramski

Pani na fotografiach: Marta Jezierna

Główny technolog planu: inż. Łukasz Jezierny

od: 3 marca 2011, 10:00
do: 27 marca 2011, 17:00 Muzeum Miasta Gdyni

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca