Sztuka

Lubomirscy w Wilanowie

14 października w Sali Białej Muzeum Pałacu w Wilanowie odbyła się uroczystość otwarcia wystawy „Lubomirscy w Wilanowie. Polityka i prywatność”.

W ramach uroczystego otwarcia w kilku słowach o genezie i koncepcji wystawy opowiedzieli: reprezentant rodu Lubomirskich, mecenas sztuki - Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, Dyrektor Pałacu Muzeum - Paweł Jaskanis, Kuratorka wystawy - Anna Ekielska oraz autorka kwerendy i badań naukowych nad portretami Lubomirskich - Teresa Perkowska.


Wydarzenie uświetnili znamienici goście ze świata kultury, sztuki i biznesu, m. in.: Prymas Polski Józef Glemp, dr Jan Kulczyk, J.O. Alexandre książę Lubomirski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Minister Finansów Dominik Radziwiłł, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Klimczak, były Generalny Konserwator Zabytków Aleksander Broda, Anna i Franz hr. Batthyany, senator Jarosław Lasecki wraz z Małżonką i inni.
Wystawa przygotowana została dzięki współpracy Muzeum Pałacu w Wilanowie z Fundacją Książąt Lubomirskich. Towarzyszy jej przewodnik „Lubomirscy w Wilanowie. Polityka i prywatność”. Osią tematyczną wystawy jest obecność i działalność rodu Lubomirskich w Wilanowie w XVIII i XIX wieku. Wystawa została wpisana w ekspozycję stałą pałacu i będzie czynna do 25 listopada 2012 r.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca