Wywrota

Dlaczego ludzie biorą kredyty?

Zastanawiasz się dlaczego ludzie biorą kredyty? W Polsce kredyt najczęściej zaciągany jest w momencie, kiedy jednostka nie jest w stanie opłacić danej rzeczy z bieżących środków finansowych. Kredyt najczęściej zaciągany jest w momencie, kiedy osoba chce zakupić mieszkanie lub wyremontować dom. 

Czym jest kredyt i jaka jest jego definicja?

Definicje kredytu znaleźć można w prawie bankowym. Definicja ta mówi o tym, że kredyt jest zobowiązaniem. które bank zgadza się przekazać Kredytobiorcy. Zobowiązanie to bank przekazuje na określonych w umowie kredytowej zasadach, w określonej kwocie oraz na określony termin.

 

Kredytobiorca zaś zobowiązuje się do tego, że będzie przestrzegał zasad umowy kredytowej, wydatkową pieniądze zgodnie z celem, który został zawarty w umowie kredytowej oraz do regularnej spłaty swojego zobowiązania. 

 

Co powinna zawierać dobrze skonstruowana umowa kredytowa?

Umowa kredytowa powinna zostać spisane na piśmie. Umowa kredytowa powinna zawierać elementy takie jak:

  • Strony kredytu,
  • Kwota kredytu,
  • Waluta kredytu,
  • Oprocentowanie kredytu,
  • Wysokość marży i prowizji,
  • Zasady spłatę kredytu,
  • Termin spłaty kredytu,
  • Harmonogram spłaty kredytu,
  • i inne.

Jakie wyróżnić można rodzaje kredytów?

Skupiając się na kredytach złotowych wyróżnić można kredyty dla klientów indywidualnych, a także kredyty dla firm. W przypadku kredytów dla klientów indywidualnych podział możemy rozpocząć na kredyty konsumenckie oraz kredyty mieszkaniowe. Wśród kredytów konsumenckich należy wyróżnić kredyty gotówkowe, kredyty studenckie, kredyty samochodowe oraz karty kredytowe. W przypadku kredytu mieszkaniowego najbardziej znanym kredytem jest kredyt hipoteczny. Nie należy zapominać o kredycie, który posiada zabezpieczenie inne niż Hipoteka.

 

W przypadku kredytów dla firm wyróżnić możemy między innymi kredyt obrotowy oraz kredyt inwestycyjny. Kredyt obrotowy to kredyt, który udzielany jest na sfinansowanie teraźniejszych przedsięwzięć firmy. Kredyt inwestycyjny udzielany jest, aby można było realizować kolejne inwestycje, które mają na celu zwiększenie majątku firmy.

 

Po co ludzie zaciągają kredyty?

W naszym kraju kredyty najczęściej zaciągane są w momencie, kiedy jednostki nie stać na opłacenie danej rzeczy z bieżących środków finansowych. Oznacza to, że jednostka, która nie posiada obecnie wystarczającej ilości pieniędzy na zapłatę za coś, bardzo często zgłasza się do banku z wnioskiem o kredyt.

 

W zależności od rodzaju kredytu, kredyt zaciągnąć można na różne cele takie jak zakup nieruchomości, remont mieszkania, kupno nowych mebli, zakup samochodu, kupno ziemi, organizację wesela czy wyjazd

 

Czym jest kalkulator WIBOR?

Jedna z najlepszych kancelarii w Polsce w ostatnim czasie postanowiła jako pierwsza złożyć pozew Wibor. To jedna z najlepszych kancelarii, która zajmuje się sprawami związanymi z kredytami. 

 

Kancelaria postanowiła udostępnić darmowe narzędzie online jakim jest kalkulator WIBOR. To kalkulator, który pozwala obliczyć ile pieniędzy można odzyskać. 

 

Czy trzeba posiadać zdolność kredytową?

Zastanawiasz się czy, aby zaciągnąć kredyt musisz posiadać zdolność kredytową? Odpowiedź jest jednoznaczna i brzmi ona “oczywiście, że tak”. Na podstawie zdolności kredytowej bank oblicza jak wielką kwotę może ci pożyczyć.

 

Na podstawie zdolności kredytowej bank szacuje też czy będziesz w stanie spłacić swoje zobowiązania czy też nie jest cię na to stać w danym momencie. To dlatego należy złożyć w banku dokumenty, które potwierdzają wysokość twoich zarobków oraz miesięczne wydatki.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 stycznia 2024 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca