Sztuka

Rusza 9. edycja konkursu VIDICAL

 

 

 

Oscary dla twórców kalendarzy

 

Rusza dziewiąta edycja Międzynarodowego Konkursu Kalendarzy i Kart Świąteczno- Noworocznych VIDICAL 2013. Konkurs, który współorganizuje Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, powstał, by uhonorować zleceniodawców i twórców w mistrzowski sposób posługujących się sztuką poligrafii, fotografii, ilustracji i typografii.

 

Jak podkreśla Andrzej Zabielski, Dyrektor Artystyczny - Vidical to konkurs z wieloletnią tradycją, a jego głównym celem jest porównanie osiągnięć, podniesienie jakości prac oraz uhonorowanie zleceniodawców, wydawców i twórców potrafiących z kalendarza uczynić dzieło sztuki lub za jego pomocą propagować sztukę wysoką. Dodatkowym celem konkursu jest prezentacja jak największej ilości kalendarzy i kart świąteczno-noworocznych, które z początkiem każdego roku pojawiają się w Polsce i na świecie.

 

Vidical to coroczna wystawa połączona z Międzynarodowym Konkursem Kalendarzy i Kart Świąteczno- Noworocznych. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Oddziału Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Tegoroczną edycję Konkursu zdecydowała się wesprzeć agencja TKM Group – Wspieramy Vidical, bo cenimy ideę i przesłanie, jakie niesie ze sobą ta inicjatywa. Konkurs promuje sztukę oraz pokazuje, jak niekonwencjonalnie można wykorzystać kalendarze i kartki. Daje równą szansę wszystkim autorom, liczy się ciekawy pomysł, talent i oryginalny projekt – podkreśla Kamil Tonkowicz, CEO TKM Group.

 

Zwycięzca konkursu otrzyma Grand Prix Vidical i statuetkę, a najlepsze prace - medale oraz wyróżnienia lub nagrody specjalne. Warto nadmienić, że VIDICAL jest imprezą typu non-profit, a nagrody i wyróżnienia mają charakter honorowy. Wszystkie zgłoszone prace będzie można na stronie www.vidical.com. Ostateczny termin nadsyłania prac do Konkursu to 21 stycznia 2013 r. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 7 lutego 2013 roku.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 grudnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca