Sztuka

Argentyński wieczór na zakończenie VI Art Naif Festiwal!

Dwa miesiące, podczas których w katowickiej Galerii Szyb Wilson była prezentowana najlepsza sztuka naiwna z całego świata już prawie upłynęły. Barwny i radosny świat malarzy „otwartego serca” na pewno powróci za rok, ale na zakończenie VI Art Naif Festiwalu przygotowano jeszcze sporo atrakcji.

Motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu była kultura Argentyny, podczas wystawy można było podziwiać prace 43 artystów z tego kraju. Na obrazach często pojawiał się motyw, który pierwszy przychodzi na myśl w związku z tym południowoamerykańskim państwem – tango. I właśnie wokół tego tematu zostanie zbudowany wieczór pożegnania z Festiwalem. 14 sierpnia w Galerii Szyb Wilson goście zasiądą przy kameralnych stolikach, przy których będą mogli sączyć wino słuchając muzyki, a ponieważ tanga trudno jedynie słuchać, będzie również okazja do tańca. Znajomość kroków tanga nie jest obowiązkowa, chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, jeśli jednak ktoś będzie miał ochotę poznać chociaż podstawy, pomogą w tym Szymon Nowak i Joanna Szelegieniec, którzy dadzą również pokaz tego tańca. Muzykę na żywo zapewni duet Fluent Ensemble. Najmłodsi uczestnicy finisażu, jeśli nie będą mieli ochoty tańczyć, mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych i np. wykonać czerwoną argentyńską różę do wpięcia we włosy.

Na gości będą również czekać argentyńskie przysmaki: pierożki empanadas oraz alfajores, pyszne kruche ciastka przełożone kajmakiem. Nie może zabraknąć tradycyjnego argentyńskiego napoju, czyli yerba mate, będzie można nie tylko go spróbować, ale i poznać tajniki jego parzenia.

Na zakończenie także dwa najbardziej wyczekiwane momenty każdego Festiwalu. Przez cały okres trwania wystawy goście głosowali na artystę, którego prace najbardziej im się podobają. Zwycięzca namaluje obraz, który będzie promował VII Art Naif Festiwal. Czy po Turczynce Semie Çulam znowu zwycięży artysta z Europy, czy może tym razem razem zawsze obecne na obrazie motyw katowickiego Nikiszowca uzupełni pejzaż Afryki lub Ameryki? Dowiemy się tego 14 sierpnia. Drugą niespodzianką jest ogłoszenie państwa, które będzie tematem przewodnim w roku 2014. Wieczór z tangiem to doskonały pomysł na rozpoczęcie długiego sierpniowego weekendu, więc do zobaczenia w Galerii Szyb Wilson, początek o godz. 18.00. Więcej informacji na www.artnaiffestiwal.pl

 

VI Art Naif Festiwal – finisaż

14 sierpnia (środa), godz. 18:00

Galeria Szyb Wilson

ul. Oswobodzenia 1, Katowice

14 sierpnia 2013 Galeria Szyb Wilson, Katowice

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 sierpnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca