Sztuka

Światłoczułe Nagrody Publiczności na Festiwalu w Gdyni

 

Projekt Polska Światłoczuła kręci się kinem już od ponad dwóch lat, rozpościerając filmową sieć nad krajem i lokalizując miejsca, do których warto dotrzeć z dobrym polskim kinem. Od początku istnienia projektu widzowie brali udział w głosowaniu na najlepsze filmy, które prezentowane były w trasach po Polsce.

 

Z pośród tych filmów wybrane zostały dwa tytuły, które otrzymają Światłoczułe Nagrody Publiczności. Są to nagrody wyjątkowe, bo najszczersze. O wyborze decydowało kilka tysięcy głosów z sześćdziesięciu pięciu miejscowości rozsianych po całej Polsce.

Nagrody dla Najlepszego Filmu Fabularnego oraz Dokumentalnego zostaną wręczone 13 września podczas Małej Gali najważniejszego święta polskiego kina - 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

 

Światłoczuła ekipa będzie gościć na Festiwalu już po raz trzeci. To tutaj między innymi powstaje repertuar Polski Światłoczułej – do najdalszych zakątków Polski trafia potem to, co najlepsze z polskiego kina.

 

Malowanie Światłem 

Poza uroczystym wręczeniem nagród pomysłodawcy i ekipa Polski Światłoczułej będą czekać zarówno na twórców, jak i na widzów, by porozmawiać o filmach, usłyszeć o tym co ich zachwyca i co gniewa.

 

W mobilnym studiu fotograficznym ustawionym na festiwalowym szlaku pomiędzy Teatrem Muzycznym a Multikinem, ponownie zagości akcja malowania światłem. Radosną twórczość , która dołączy do świetlistej galerii na stronie internetowej projektu możecie obejrzeć pod adresem polskaswiatloczula.pl.

 

Przyjedźcie „doświetlić się” przed zimą, porozmawiać o kinie, namalować świetlny rysunek i wypatrywać ze „Światłoczułymi” zielonego promienia.

9-14 września – Park Rady Europy, Gdynia

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca