Sztuka

11 artystów w Nowej Jerozolimie w Noc Muzeów!

Siemiattle oraz klub Nowa Jerozolima zapraszają na wystawę „Dangerous Minds”. Wydarzenie skupiające 11 artystów odbędzie się 17 maja - tego samego wieczoru, co Noc Muzeów. Klub, do którego w weekendy zapraszani są najlepsi DJ-e światowej sceny muzyki elektronicznej, w tę jedną noc zamieni się w galerię sztuki.

 

 

Projekt powstał z inicjatywy Mariusza Krakówko, który zaprosił do współpracy 11 zaprzyjaźnionych artystów, wywodzących się z takich dziedzin sztuki jak: grafitti, street art, oraz szeroko rozumiane malarstwo, a w chwili obecnej zawodowo zajmujących się projektowaniem. Cała grupa zna się z czasów dzieciństwa, kiedy wspólnie tworzyli swoje prace na murach polskich miast.

 

Każdy z 11 obrazów to wynik współpracy Mariusza Krakówko z innym artystą, a pomysł łączenia stylów jest naturalną kontynuacją ich drogi twórczej. Powstały w ten sposób cykl  daleki jest od szablonowego podejścia do sztuki - choć jedną z głównych technik wykorzystanych podczas pracy nad projektem było użycie szablonów oraz farby w aerozolu.

 

Wystawa będzie miała miejsce w wyjątkowym budynku przy Alejach Jerozolimskich 57. Na pierwszym piętrze mieści się klub Nowa Jerozolima. Cztery kolejne piętra to ok. 3000 mkw. powierzchni pod wynajem pracowni, biur i galerii, o artystycznym, undergroundowym charakterze (wysokie sufity, tajemnicze przejścia i zakamarki). Kamienica, w której kiedyś mieścił się szpital, skupia pod swoim dachem młodych kreatywnych (Grupa 57) – artystów, projektantów, muzyków, a także rzemieślników, wykonujących swój zawód z twórczą pasją.

 

W wydarzeniu będą uczestniczyć wszyscy odpowiedzialni za projekt artyści:

 

Awant3 - twórca graffiti, architekt

Dorota Olkowska - architekt wnętrz

Etanol - twórca graffiti, architekt

Hemer - twórca graffiti, malarz

Kornelia Piotrowska - architekt wnętrz

Magda Modrzejewska - architekt

Ogryz42 - twórca graffiti, grafik

Pszet - twórca graffiti, geodeta

rzulFIX - twórca graffiti, grafik

Tempz - twórca graffiti, grafik

Tort - twórca graffiti, muzyk

 

Mariusz Krakówko (Clash, Marian Koniuszko), ur. 1983 w Siemiatyczach (http://mkoniuszko83.wix.com/donw) - absolwent Policealnego Studium Architektoniczno-Budowlanego w Warszawie - Laureat Dorocznej Nagrody Oddziału Warszawskiego SARP za najlepszą pracę dyplomową w roku 2005/2006. Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki w WSEiZ w Warszawie praca dyplomowa pod kierunkiem prof. dr. hab. arch. Wojciecha Zabłockiego.Od 2008 roku pracuje w Warszawskiej pracowni ATJ Architekci, specjalizującej się w projektowaniu obiektów sportowych. Swoją przygodę ze sztuką zaczął pod koniec lat 90' od Graffiti, konsekwentnie szlifując swój styl dzięki nabytym umiejętnościom podczas studiów i pracy zawodowej. Autor wielu prac malarskich na ścianach i płótnach. W swoich pracach stara się połączyć myśl architektoniczną z malarską, szukając nowych technik. W czerwcu 2012 w Warszawskim klubie ''Dobranocka'' odbyła się jego pierwsza solowa wystawa pt. ''Dreams Of New Worlds''.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 kwietnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca