Festiwal Synestezje. Muzyka. Plastyka. Słowo

4-6 grudnia 2015

Klub Studio,

Kraków, ul. Budryka 4.


4 grudnia 2015 roku w krakowskim Klubie Studio rozpocznie się czwarta edycja Festiwalu Synestezje. Muzyka. Plastyka. Słowo. W tym roku wydarzenie potrwa aż trzy dni, jego idea pozostanie jednak niezmienna: promocja niecodziennych zjawisk w polskiej kulturze i sztuce.


Podczas festiwalu prezentowane są synestezyjne zależności pomiędzy muzyką, plastyką i słowem, dlatego koncertom towarzyszą wystawy prac młodych twórców z zakresu różnych technik artystycznych m.in. rzeźby, malarstwa, instalacji, performance’u, scenografii, rysunku.

 

Republika w „Nowej Sytuacji”.

Festiwal rozpocznie się 4 grudnia koncertem formacji NOWE SYTUACJE, w skład której wchodzą m.in. byli członkowie zespołu REPUBLIKA. Podczas występu grupa wykona utwory z albumu "Masakra” wzbogacone o największe przeboje Republiki. Kilka godzin przed koncertem odbędzie się spotkanie z muzykami oraz otwarcie wystaw, które będzie można podziwiać przez cały czas trwania Festiwalu.


Muzyczne debiuty oraz Domowe Melodie.

Dzień później gwiazdą wieczoru będą DOMOWE MELODIE – alternatywne trio, które swoimi uroczymi piosenkami podbiło serca wielu słuchaczy. Wcześniej uczestnicy Festiwalu będą mogli obserwować zmagania zespołów biorących udział w konkursie muzycznym,  wziąć udział w koncercie Poli Rise oraz być świadkami rysunkowego live act w wykonaniu Anny Krztoń.


Art color ballet, Smolik i Kev Fox na zakończenie.

W ostatni dzień Synestezji (6 grudnia) dobędzie się koncert polsko-brytyjskiego duetu SMOLIK I KEV FOX poprzedzony występem laureata konkursu muzycznego. Ponadto w programie tego dnia znajduje się spektakl rysunkowy inspirowany „Rękopisem znalezionym w Saragossie” Jana Potockiego oraz spektakularne widowisko taneczne Deep Trip Art Color Ballet.


Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie: www.synestezje.pl


PROGRAM FESTIWALU SYNESTEZJE

 

DZIEŃ I - PIĄTEK 4 GRUDNIA 2015


godz. 18.00 “REPUBLIKA” W NOWEJ SYTUACJI

- spotkanie z zespołem Nowe Sytuacje; prowadzenie Leszek Gnoiński


godz. 18:00 OTWARCIE WYSTAWY FESTIWALOWEJ

Wystawa prac młodych twórców z zakresu różnych technik artystycznych m.in. rzeźby, malarstwa, instalacji, performance’u, scenografii, rysunku. Wspólnym tematem łączącym prace jest zjawisko synestezji! W wystawie wezmą udział m.in.: studenci pracowni plakatu ASP Kraków, Magdalena Jaskólska, Adrianna Gajdziszewska, <odczasudoczasu> kolektyw i wielu innych.


godz. 20.00 KONCERT “NOWE SYTUACJE”

Projekt Nowe Sytuacje współtworzą byli członkowie zespołu Republika (Zbyszek Krzywański, Leszek Biolik, Sławek Ciesielski) oraz Bartek Gasiul (klawisze), Tymon Tymański (wokal) i Jacek Bończyk (wokal). Podczas koncertu formacja wykona utwory z albumu "Masakra”, wzbogacone o największe przeboje Republiki.

 

DZIEŃ II - SOBOTA 5 GRUDNIA 2015


od godz. 12.00 WYSTAWA FESTIWALOWA


od godz. 16.30 do 19.30 PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KONKURSOWYCH

Cztery zespoły, cztery koncerty i mega dawka energii, czyli przesłuchania grup, które w konkursie muzycznym Festiwalu Synestezje. Muzyka Plastyka Słowo zaprezentowały twórczość, która najbardziej poruszyła Jury oraz Internautów.


od godz. 16:30 - 19:30 LIVE ACT RYSUNKOWY “PANORAMA LIVE” w wykonaniu ANNY KRZTOŃ

Anna Krztoń to absolwentka grafiki warsztatowej na ASP Katowice. Zajmuje się głównie komiksem i ilustracją, a swoje prace publikowała w magazynach i zinach w Polsce i za granicą. Jest autorką komiksu „Okres krakowski”, publikowanego na stronie PROwicji. Oprócz tego wydaje też własnym sumptem swoje komiksy, a od niedawna prowadzi i redaguje zina „Brudno”.


godz. 19.30 - 20.30 KONCERT POLI RISE

Pola Rise to kompozytorka, wokalistka i autorka tekstów. Artystkę po raz pierwszy można było usłyszeć w utworze "AWAY" napisanym wspólnie z producentem MANOIDem. Muzyka Poli Rise to połączenie wielu regionów muzycznych, jest wypełniona emocjami, wciągającą elektroniką połączoną z żywymi dźwiękami. Przy najnowszym wydawnictwie z artystką współpracowali m.in. Debian Blak, Janek Pęczak, MANOID, Lance Flare/XXANAXX, Adre'N'Alin, Vökuró, MVZR, Pati Yang.


godz. 21.00 KONCERT ZESPOŁU “DOMOWE MELODIE”

Domowe Melodie to jeden z największych fenomenów polskiej sceny alternatywnej ostatnich lat. Każdy ich koncert charakteryzuje niesamowita, intymna atmosfera – członkowie Domowych Melodii są mistrzami w jej kreowaniu.

 

DZIEŃ III - NIEDZIELA 6 GRUDNIA 2015


od godz. 12.00 WYSTAWA FESTIWALOWA


godz. 16.30 LUSTRO ZWIELOKROTNIONE

Spektakl rysunkowy stanowi połączenie nowych form z klasyczną treścią. Tematyka pokazu zainspirowana została powieścią „Rękopis znaleziony w Saragossie” autorstwa Jana Potockiego, którego życiu i twórczości poświęcony jest rok 2015. W spektaklu wykorzystane zostaną różnorodne techniki artystyczne takie jak rysunek na żywo, mapping oraz muzyka elekstroniczna. Projekt wykonują: Karolina Styczeń, Maja Starakiewicz i Arek Stokłosa.


godz. 17:30 DEEP TRIP ART COLOR BALLET

Czy to, co widzisz, jest tym, co chcesz zobaczyć? Czy to, co słyszysz, jest tym, co chcesz usłyszeć? Postaw pierwszy krok w podróży zmysłów... Muzyka: Marek Smok Rajss, Bartek Szczepański. Projekt i choreografia: Agnieszka Glińska. Współpraca przy projekcie: Katarzyna Ożóg. Występują: Marek Smok Rajss, Anna Turzańska, Katarzyna Walendowska, Klaudia Nowak, Magdalena Konopek, Sandra Zybała, Małgorzata Popławska. Plastycy: Anna Seręga, Agnieszka Glińska.


godz. 20.00 KONCERT LAUREATA FESTIWALU ORAZ SMOLIK I KEV FOX

Smolik i Kev Fox to dwie postaci z dwóch różnych scen - z Polski i z Wysp Brytyjskich - które połączyło zamiłowanie do oryginalnych brzmień. Mają już na swoim koncie wspólne utwory, a w tym roku wydali płytę sygnowaną ich nazwiskami.


Wstęp na większość festiwalowych wydarzeń jest wolny. Bilety na wieczorne koncerty gwiazd Festiwalu są dostępne na stronach Ticketpro.pl i Ebilet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych systemów. Bilety kolekcjonerskie (w tej samej cenie!) są dostępne w Klubie Studio (ul. Budryka 4), Klubie Gwarek (ul. Reymonta 17) oraz w Klubie Filutek (ul. Rostafińskiego 10).


Więcej informacji o Festiwalu na www.synestezje.pl oraz www.klubstudio.pl

 

 

od: 4 grudnia 2015
do: 6 grudnia 2015 Kraków

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 listopada 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło