"Arcydzieła do kolorowania" Marty Noble (recenzja)

Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Peter Paul Rubens czy Pablo Picasso to jedni z bardziej znanych i cenionych malarzy. Ich dzieła można spotkać w galeriach czy prywatnych zbiorach na całym świcie. Nie znajdzie się osoby, która nie wiedziałaby, kim są Ci artyści. Wydawnictwo PWN zaprasza czytelników oraz miłośników sztuki w podróż przez różne style i nurty w malarstwie. Przedstawia coś, czego jeszcze nie było w kategorii kolorowanek antystresowych dla dorosłych.

 

Niniejsza kolorowanka jest sprzedawana w komplecie z książką, w której znajdują się wybrane reprodukcje dzieł sztuki niektórych z wybitnych artystów, w tym między innymi Rafaela, Pierre-Auguste Renoira, Edgara Degasa, Paul Gaugina czy Claude Moneta. 

Obrazy są pięknie przedstawione, w dodatku opatrzono je krótkimi notatkami biograficznymi o autorach.

 

Drugi zeszyt (kolorowanka) ma służyć do samodzielnego uzupełnienia obrazów na podstawie przedstawionych pierwowzorów umieszczonych w zeszycie pierwszym. Oczywiście nikt nikogo nie zmusza do tego, aby trzymać się oryginałów, można równie dobrze przedstawić własną i niepowtarzalną wersję Mona Lisy, bądź eksperymentować i użyć techniki, którą posłużył się Pablo Picasso na obrazach Leonarda da Vinci, czy też wykorzystać kolorystykę z obrazu Dziewczyna z perłą na obrazie Piękny świat i odwrotnie. Macie tutaj ogromne pole do popisu.

 

W obu zeszytach umieszczono po 56 obrazów pędzla doskonałych artystów, które zostały podpisane i ułożone alfabetycznie według nazwiska autora. Szkice do kolorowania są znacznie większe i nieco się różnią od reprodukcji.

 

Dużym plusem jest to, że na jednej kartce został umiejscowiony jeden szkic. Kartki nie są sztywne, ale kolory nie przebijają na drugą stronę. W zasadzie, choćby nawet przebijały, nie wyrządzą żadnej szkody, nie zniszczą bowiem tego, czego nie ma (strona verso jest pusta). Książki są klejone, każda kartka jest oznaczona linią przerywaną i jeżeli koś ma ochotę, śmiało może wyciąć dany obraz, oprawić go i powiesić na ścianie.

 

Pomimo olbrzymiego wyboru na rynku wydawniczym w kolorowankach antystresowych Arcydzieła do kolorowania znacznie się wyróżniają na tle innych. Wydawnictwo PWN doskonale połączyło zabawę z nauką. Dodatkowo notatki biograficzne być może zachęcą czytelnika do pogłębienia wiedzy na temat danego malarza. Dla osób, które pasjonują się malarstwem, mogą stanowić idealny prezent. Polecam te zeszyty również osobom, które popadły w szał kolorowania i chcą sięgnąć po coś nowego i świeżego, innego niż esy floresy, Arcydzieła do kolorowania to bowiem coś nietuzinkowego w kategorii kolorowanek dla dorosłych. Polecam.

 

 

Marty Noble, Arcydzieła do kolorowania

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Ilość stron: 204

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 grudnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło