Sztuka

BEK, czyli Bytomska Edukacja Kabaretowa.

Skecz klasyczny, monolog estradowy, piosenka niekoniecznie z tekstem, parodie, wstawki taneczne do muzyki lub nie, improwizacja kabaretowa, dialog z publicznością, z ustami pełnymi śmiechu - zapewni to BEK, czyli Bytomska Edukacja Kabaretowa.

 

7 października (piątek), godz. 19.00, Kabaret Czesuaf, Kabaret PUK

 

Kabaret Czesuaf – profesjonalne, wszechstronne, geograficznie i sezonowo nieograniczone poprawianie nastrojów, wywoływanie uśmiechów, wprawianie w dobry humor. Oferują dobre żarty, zgrabne puenty oraz piosenki z dobrym tekstem i nienachalnym wokalem. W cenę wliczone 10-letnie doświadczenie sceniczne, zadowolenie klienta oraz niebanalna uroda zespołu.  Uwaga – bisy gratis!

 

Kabaret PUK powstał w 2008 roku, w Krakowie. W szybkim tempie skradł serca widzów zarówno w Krakowie jak i w Polsce. Podczas siedmiu lat działalności PUK zdołał zawojować najważniejsze festiwale kabaretowe w Polsce: PAKA, Ryjek, Lidzbarskie Wieczory Humory i Satyry, a także wziąć udział w prestiżowych realizacjach telewizyjnych: Zielonogórska Noc Kabaretowa, Rybnicka Jesień Kabaretowa czy Kabaretowa Noc Listopadowa.Humor Kabaretu PUK można określić jako mieszankę absurdu, czarnego dowcipu i tematów damsko-męskich. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie! Najlepszą rekomendacją dla utalentowanych kabareciarzy jest to, że grając regularnie w Krakowie od siedmiu lat mają stałą widownię, która śledzi ich poczynania i przychodzi na występy.

 

8 października (sobota), godz. 19.00, Grupa AD HOC oraz Wojciech Tremiszewski.

 

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008, jest jedną z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-kabaretową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro – wszystkie tworzone są na scenie, na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów.

W październiku w ramach BEK-u wystąpią podczas Wieczoru Komedii Improwizowanej, gdzie każdy spektakl składa się z około 15 różnorodnych, improwizowanych form (gier i piosenek), w których bohaterowie, miejsca i czasy akcji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kalejdoskopem tym kręcą nie tylko aktorzy, ale i widzowie, biorąc aktywny udział w przedstawieniu i mając pełne prawo do decydowania o tym, co wydarzy się na scenie.

 

Na BEK – u gościem Grupy będzie Wojciech Tremiszewski, czyli improwizator, aktor, dowcipas i figlarz. Niegdyś członek Kabaretu Limo i Warren w „Spadkobiercach”. Obecnie improwizuje z Peletonem i W Trzech Osobach oraz gra Mickiewicza w swoim monodramie. Prowadzi też warsztaty i rower. Życzy wszystkiego najlepszego.

7 pazdziernika 2016, 19:00 Bytomskie Centrum Kultury

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca