Sztuka

Wielkie malarstwo od 7 sierpnia na ekranie Kina Muranów

 

Wielkie malarstwo od 7 sierpnia na ekranie Kina Muranów:
Manet, Munch, Vermeer,
Rembrandt i Van Gogh

 

Wielkie malarstwo z serii "Exhibition on Screen" powraca na ekrany Kina Muranów. W sierpniowe i wrześniowe niedziele zapraszamy w podróż po największych muzeach i galeriach świata. Obrazy pojawią się na ekranie z różnych perspektyw, zaś niezwykłej wizualnie wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów. 

Tym razem dzięki twórcom cyklu „Exhibition on Screen” zwiedzimy aż pięć wystaw: „Manet – portrecista życia” z The Royal Academy of Arts w Londynie, „Munch 150” z Munchmuseet i Nasjonalgalleriet w Oslo, „Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku” z The National Gallery w Londynie, „Rembrandt” z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie oraz „Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia” z Van Gogh Museum w Amsterdamie. 

Udział w tych seansach to wyjątkowe, zmysłowe przeżycie. Pierwszy pokaz 7 sierpnia
Cena biletu: 25 zł

 

Manet – portrecista życia” z The Royal Academy of Arts w Londynie 
7 sierpnia (niedziela), gopdz. 16:00

 

Długo oczekiwane wydarzenie w londyńskiej Royal Academy of Arts. To pierwsza w historii Wielkiej Brytanii wystawa poświęcona portretom autorstwa francuskiego mistrza Edouarda Maneta. W Londynie zostały zebrane dzieła sprowadzone z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. Widzowie kinowi będą mieli okazję zapoznania się z reportażem „behind-the-scenes”, pokazującym przygotowania do wystawy w Royal Academy of Arts, a także z biografią Maneta i repliką dziewiętnastowiecznego Paryża, w którym tworzył swoje prace. Gospodarz Tim Marlow z gronem ekspertów będzie analizował dzieła Edouarda Maneta.

 

Munch 150” z Munchmuseet i Nasjonalgalleriet w Oslo 
21 sierpnia (niedziela), godz. 16:00

 

W 2013 roku Norwegia obchodziła 150. rocznicę urodzin Edvarda Muncha (1863 – 1944), jednej z najwybitniejszych postaci sztuki współczesnej. Wystawa "Munch 150" organizowana przez National Museum i Munch Museum w Oslo została obwołana wydarzeniem roku. Światowe zainteresowanie jest ogromne, nie tylko jako efekt niedawnego pobicia przez słynny "Krzyk" rekordu aukcyjnego (120 milionów dolarów).

Wielu zna Muncha właśnie jako autora tego jednego obrazu, ale warto poznać cały jego dorobek. Widzowie kinowi będą mieli okazję przyjrzenia się procesowi realizacji wystawy, a także poznania wielowymiarowej biografii artysty.

 

Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku” z The National Gallery w Londynie 
28 sierpnia (niedziela), g. 16.00

 

Londyńska National Gallery proponuje wielką wystawę jednego z najbardziej fascynujących artystów wszech czasów – Holendra Johannesa Vermeera, autora „Dziewczyny z perłą”. Prace, tworzące ekspozycję, łączy jeden z jego ulubionych motywów: muzyka. Widzowie kinowi będą mogli obejrzeć materiał, opowiadający o losach tajemniczego malarza i analizę jego najsłynniejszych prac.

 

Rembrandt” z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie 
4 września (niedziela), g. 16.00

Wystawa skupia się na najważniejszych wydarzeniach z ostatnich lat życia Rembrandta, powszechnie uważanych za najlepsze i najbogatsze lata w jego twórczości. Arcydzieła, które powstały w tym właśnie okresie, można nazwać definiującymi jego geniusz. Poznamy historię życia Rembrandta, która przeplata się z zakulisowymi przygotowaniami do wystaw w National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie – wszystko razem pozwala poznać fenomen tego wielkiego malarza.

 

Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia” z Van Gogh Museum w Amsterdamie  
11 września (niedziela), g. 16.00

O jego twórczości wypowiadają się zaproszeni goście, światowej sławy kuratorzy i historycy sztuki, którzy często podsuwają nowe, zaskakujące interpretacje klasycznych dzieł Vincenta van Gogha. 

Dzięki pełnemu dostępowi do zbiorów Muzeum van Gogha w Amsterdamie powstał genialny nowy film o jednym z najbardziej fascynujących i uwielbianych artystów. To niezwykła okazja do obejrzenia legendarnych dzieł van Gogha na dużym ekranie w towarzystwie wybitnych znawców i interpretatorów jego twórczości.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 sierpnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca