Sztuka

Galeria na papierosach czyli sztuka w milionach dłoni

Powstała galeria, prezentująca artystów w formacie 6x6cm – idealnym do zakrycia przestrzeni na papierosach - poniżej granicy smaku.

 

Papieros, pozwala garstce artystów osiągnąć stan skupienia niezbędny w pracy twórczej.


Galeria Zaklejki.pl stanowi odpowiedź na nadmierną ingerencję w sferę osobistą człowieka. Sprzeciw, wobec epatowaniu ohydą naruszającą smak i wrażliwość artystyczną przeciętnego odbiorcy.

Dzieła artystów w formacie Slim oraz King Size, doskonale nadają się do zakrycia obrzydliwej przestrzeni i nadania jej innego wymiaru.
Galeria ma misję przywrócenia komfortu i przedstawienie problemów związanych z używkami tytoniowymi w sposób inny, niż narzucony odgórnymi decyzjami. Oddziaływanie Sztuką ma uwrażliwić na poruszane tematy i zmusić do sięgnięcia w głąb siebie oraz udzielenia odpowiedzi na pytania, nie zawsze stawiane w sposób jednoznaczny.


Prace twórców zostały docenione ze względu na ich wysoki poziom artystyczny oraz wyjątkową interpretację tematów konkursowych. 
Oprócz wprowadzania ładu w przestrzeń bylejakości, odbiorca zostaje pobudzony do przemyślenia haseł widzianych na opakowaniach. Wynikiem dywagacji jednego z artystów na tematy skupione wokół hasła „NIE” są prace, które wynikają z osadzenia w realiach absurdalnych nakazów, podejmowanych w imię pozornego dobra jednostki.


Wśród artystów są również niepalący, co zapewnia przeciwwagę dla tematyki kolekcji i uzupełnienie o treści zwracające uwagę na negatywne skutki nałogu papierosowego. Przykładem jest praca „Robisz to dobrze”, przedstawiająca prawidłową pozycję karmiącej matki. Interpretacja obrazu nabiera odmiennego znaczenia w połączeniu z okrytym dymem tytułem i niedopalonym papierosem.


W projekcie biorą udział niezależni artyści, którzy zyskują w ten sposób możliwość sprzedaży swoich prac.


 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca