Małgorzata Dawidek BIOMETRIA I INNE OPOWIADANIA

 

Małgorzata Dawidek

BIOMETRIA I INNE OPOWIADANIA

esej performatywny

działanie: 5.06.2017 godz. 18.00 | poniedzialek

przestrzeń i ślady po działaniu: 6–9.06.2017

kurator: Mariusz Jodko

 

Biometria i inne opowiadania” to esej performatywny złożony z serii wizualnych i tekstowych epizodów. Problematyka działania odnosi się do relacji pomiędzy architekturą ciała, języka i przestrzeni. Metoda pracy artystki oparta jest na rysunkowo-słownym dialogu z otoczeniem i sobą samą. Usytuowane w przestrzeni galerii kluczowe punkty performance'u utworzą rodzaj diagramu,

który stanie się widocznym śladem ruchów artystki i prowadzonej przez nią narracji.

________

 

Małgorzata Dawidek - artystka wizualna, historyczka sztuki. Absolwentka Malarstwa (1996-2001) i Krytyki Artystycznej (1997-2002) na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2009 roku obroniła doktorat z historii sztuki w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2015 roku prowadzi badania doktorskie na Slade School of Fine Art / UCL w Londynie.

 

W swojej pracy artystycznej Małgorzata Dawidek skupia się na studiowaniu konfliktu pomiędzy cielesnością a językiem dyskursywnym. Bada reakcje ciała na warunki otoczenia i czyta ciało jako formę tekstową, repozytorium pamięci indywidualnej i zbiorowej. W swojej praktyce artystka łączy różne media – tekst, rysunek, malarstwo, video, performance i fotografię.

 

Małgorzata Dawidek jest także badaczką literatury alternatywnej, autorką artykułów i książek na temat tekstu wizualnego, m.in. „Odprysk poezji” (Kraków 2012), „Historia tekstu wizualnego. Polska po 1967” (Kraków-Wrocław-Warszawa 2012).

 

 

Mieszka i pracuje w Londynie.

www.dawidek.art.pl

 

od: 5 czerwca 2017, 18:00
do: 9 czerwca 2017, 19:00 Galeria Entropia
0 wyświetleń
przysłano: 29 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło