Sztuka

Kim był superbohater Kapitan Marvel?

Mali chłopcy wierzą, że superbohaterowie istnieją naprawdę. Niektórzy nawet próbują odnaleźć w sobie nadprzyrodzone moce. Dla nich są to ideały godne naśladowania, podziwiani oraz obdarzeni ogromną sympatią. Wśród nich jest Superman, Spider-Man, Kapitan Ameryka, Hulk, X-Man, a także Kapitan Marvel. Każdy z nich jest inny, wyjątkowy, wyróżnia się swoistymi zdolnościami i mocami. Walczy w służbie dobra, pokonując zło. Komiksy z nimi w roli głównej są więc nie tylko rozrywką, ale pewnego rodzaju edukacją, wsparciem dla rozwoju młodego człowieka, pracą nad budowaniem jego systemu wartości.

Superbohaterowie mają swoją historię, wiemy o nich bardzo dużo, ich twórcy postarali się, aby wykreować postaci kompletne mające swoje miejsce urodzenia, tożsamość, płeć, wagę, kolor oczu, a nawet status cywilny i prawny. Również Kapitan Marvel jest bohaterem, o którego można przedstawić w sposób bardzo wyczerpujący. Dzięki temu superbohaterowie są bardziej autentycznymi postaciami, bliskimi swoim fanom.

Kapitan Marvel – wierny obrońca ludzkości

Kapitan Marvel, a właściwie Mar-Vell, zamieszkuje Uniwersum Ziemia-616. Jest ono najbliższe człowiekowi i wyróżnia się praktycznie tymi samymi cechami co Uniwersum człowieka. Żyją w nim politycy, prezydenci i gwiazdy filmowe, jego tło historyczne obejmuje Wojny Światowe i Wojnę Trojańską. Kapitan Marvel stoi po stronie dobra, chroni ludzkość, jest jej obrońcą. Jest wojownikiem rasy Kree i  jednym z najpotężniejszych członków Avengers w dziejach. Siłę czerpie z energii słonecznej, którą magazynuje w Nega-Bransoletach. To daje mu nadludzką siłę. Wyróżnia się zdolnością do wykrywania słabych stron swoich wrogów i nieprzyjaciół, lata i miota ładunkami energii.

Stoczył wiele wygranych bitew, m.in. z Thanosem i Scrullami. Nie zawsze jednak jego walki kończyły się sukcesem. Stając oko w oko z super łotrem Nitro, odniósł poważne obrażenia, zachorował na raka i zmarł.

Kapitan Marvel to superbohater, o którym nie wiemy wszystkiego. Jedną z ciekawostek jest, że w jednym z komiksów występował pod postacią kobiety, a nie mężczyzny. Innym zaskakujący faktem jest, że po śmierci został odnaleziony w  Strefie Negatywnej. Wydawało się, że to jego wielki powrót, jednak okazało się, że był do Skrull Khn'nr.

Kapitan Marvel  w wielkiej kolekcji komiksów

Kapitan Marvel powraca, wciąż jest żywy w świadomości swoich fanów. Wydawnictwo Marvel proponuje Wielką Kolekcję Komiksów Marvela, zbiór historii o superbohaterach, który w Wielkiej Brytanii, Południowej Afryce i Autralii ukazał się w 2011 roku, w Polsce rok później. Obecnie kolekcję można kupić w kioskach i salonikach prasowych, a także na stronie internetowej Kiosk.ruch.com.pl, również w formie prenumeraty. Wśród tomów są m.in. „Spider-Man: Złowieszcza szóstka. Wszystkiego najlepszego”, „Hulk: Psy Wojny”, „Avengers”, „Fantastyczna Czwórka”, „Strażnicy Galaktyki”, „Mockingbird”, „Blade” i „Kapitan Marvel”. Każde wydanie jest uzupełnione o atrakcyjne dodatki, jak opis bohatera lub drużyny, profile twórców i wiele innych niespodzianek.

Super moce od zawsze fascynowały człowieka. Superbohaterowie to postaci, dla których są one charakterystyczne, dlatego też cieszą się oni tak dużym zainteresowaniem. Wielu z nich wciąż jest w pamięci dorosłych, dla których Wielka Kolekcja Komiksów Marvela również może być fantastyczną przygodą do nierealnego świata, w którym dobro pokonuje zło.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 czerwca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca