Sztuka

Obrazy i obrazki retro - co warto wiedzieć?

Do wystroju każdego wnętrza, zawsze pasują obrazy retro, które są ponadczasowe. Tworzą niepowtarzalny, designerski styl, są wyjątkowo gustowne, nawiązują do naszej wspaniałej przeszłości. Jeżeli zdecydujemy się na dekoracje naszego wnętrza dużymi obrazami lub obrazkami retro to w sposób oryginalny podkreślimy klimat naszego wnętrza. Aranżacja wnętrza obrazami zaznaczy ważne dla nas wartości i podkreśli naszą osobowość. Obrazki w stylu retro mogą swym charakterem nawiązywać do amerykańskiej powojennej sztuki popularnej. Dekoracja wnętrza nadaje pomieszczeniom ciepły, przytulny, klimat, który idealnie pasuje do wszystkich naszych pomieszczeń (pokoju dziennego, kuchni, przedpokoju, łazienki). Obrazy i obrazki retro mogą prezentować różnorodną tematykę. Mogą przedstawiać dawne scenki rodzajowe, opowiadać ciekawe historie, pokazywać oryginalną, unikatową architekturę.

Obrazy w stylu retro, czyli jakie?

Styl retro nawiązuje do lat 40. i 50 tych XX wieku i jest gatunkiem pop-artu. Retro jest unikalnym połączeniem elementów pop-kultury z dawnych czasów z elementami współczesnego wystroju wnętrz.

Obrazy i obrazki retro stały się inspiracją dla znanych projektantów wnętrz. Takie prace retro dość często przedstawiają następujące motywy: (stare samoloty, ciekawą, unikatową architekturę, fryzury, stroje, modę lat 50 tych, stare motocykle, fryzury).

Oferujemy Państwu wiele niepowtarzalnych, kolorowych lub czarno-białych obrazów z motywami retro: https://antyki24.pl/pl/c/OBRAZY-I-OBRAZKI/282

Na czym polega styl retro?

Ostatnio obserwujemy wzmożone zainteresowanie tym, co dawne, zapomniane, mające swój unikatowy charakter. Powrót do starych zapomnianych rzeczy najlepiej prezentuje się na obrazach i obrazkach retro namalowanych przez bardzo znanych artystów.

Jest to: moda z lat 60-tych, 70-tych, 80-tych czy nawet 40-tych i 50-tych. Stanowią one inspiracje dla poszukiwań w projektowaniu dekoracji ścian.

 

Obrazy retro stały się idealną dekoracją salonu, kuchni i łazienki

Dość często, do wystroju ścian w salonie są wybierane obrazy retro o klasycznej tematyce: dawna unikatowa architektura, pejzaż impresjonistyczny, gdzie kolor barwa i światło tworzą w naszym współczesnym pomieszczeniu dawny niepowtarzalny charakter.

Do wystroju ścian w kuchni wykorzystuje się obrazki retro przedstawiające flamandzką martwą naturę, dawne scenki z ogrodów przedstawiających otoczenie dawnych rezydencji.

Do dekoracji łazienki są wykorzystywane obrazy i obrazki (ryciny, grafiki, pastele) przedstawiające akty, kwiaty i rośliny, dawną modę.

Najczęściej do wystroju sypialni są zawieszane obrazy (dawne akty wykonane techniką olejną lub przedstawiające dawne ryciny, grafiki).

Do pokoju dziecka wybieramy dawne obrazki przedstawiające scenki ze starych, wspaniałych klasycznych baśni.

Styl Vintage

Styl vintage - to łączenie przeciwieństw, a obrazy i obrazki do dekoracji wnętrz powinny być wyjątkowe i niepowtarzalne. Te dawne wybrane przez nas obrazy będą się odróżniały się od współczesnych - co to stanowi o ich pięknie.

 

Obrazy i obrazki w stylu vintage powinny być wykonane malarsko na najwyższym poziomie artystycznym i powinny być bardzo dobrze jakościowo oprawione, aby było widać z jakiego okresu pochodzi to malarstwo, rama i styl oprawy.

Wnętrza mieszkania w stylu vintage to umiejętne łączenie obrazów vintage z elementami nowoczesnej architektury.

Najczęściej do wystroju współczesnych mieszkań obrazkami vintage stosujemy elementy przedstawiające kulturę, modę z lat 50 tych i 60 tych. W pokoju dziennym stylizowanym na vintage znakomicie odnajdą się obrazy i obrazki marynistyczne, pejzaże, architektura dawna. Tak zaaranżowany salon jest niezwykle lekki i stylowy.

Stylowe obrazy do salonu znajdziesz tutaj: https://punktmeblowy.pl/k/meble-stylowe-dom/salon/dekoracje-ozdoby-salon/obrazy-obrazki-salon/

Gdzie oprawić obraz retro?

Aby dobrze oprawić obrazy retro musimy mieć najlepsze wzory listew, w które kiedyś było oprawiane malarstwo klasyczne, tradycyjne. Powinny to być tzw. „wzory ram z głębią”, złocone szlagmetalem, spatynowane z delikatnym lub wyrazistym ornamentem. Takie ramy będą zgodne z epoką z której pochodzą oryginalne obrazy nieustannie powracające w stylistyce retro.

Bardzo szeroki zestaw wzorów ram klasycznych, tradycyjnych, zdobionych, złotych, spatynowanych możemy zobaczyć na stronie http://oprawanorland.pl/ oraz bezpośrednio zobaczyć w Norland Oprawa Obrazów, Warszawa, ul. Zwycięzców 28 lok. 14

Te wzory ram idealnie pasują do oprawy obrazów i obrazków w stylu retro czy vintage.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca