Sztuka

Takich dwóch

Takich dwóch w Kołobrzegu – Wystawa malarska


20 listopada, o godzinie 19.00 odbył się w Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu wernisaż wystawy malarstwa pod tytułem „Takich Dwóch”. Autorami prezentowanych prac olejnych są Jan Rusnok i Waldemar Jarosz. Czytamy o nich w katalogu przygotowanym przez Galerię:


,,Dlaczego akurat tych dwóch? Co sprawiło, że postanowili razem wystawiać - poza tym, że obaj malują obrazy? Waldemar pochodzi z Mazowsza (Złotokłos), Jan ze Śląska (Cieszyn). Pierwszy skończył studia artystyczno-pedagogiczne na WSP w Częstochowie. Drugi studiował w katowickiej filii krakowskiej ASP. W końcu obaj trafili na Pomorze – Waldemar do Koszalina, Jan do Stargardu Szczecińskiego. Wystawiają osobno i w różnych konfiguracjach zespołowych, czasem też w duecie. Ale malują - każdy co innego i zupełnie inaczej. Waldemar Jarosz tworzy w różnych technikach (pastel, olej, kolaż). To obrazy impresyjne, jak i symboliczne, aż do abstrakcji o uproszczonym, syntetycznym rysunku i ostrej kolorystyce. Jan Rusnok Maluje techniką olejno-żywiczną wyłącznie pejzaże – widziane gdzieś w rzeczywistości. Są jednak uproszczone w rysunku, przetworzone w kolorze, jak mówią niektórzy – poetyckie, medytacyjne, czy wręcz metafizyczne.”

 

Na wernisaż przybyli przyjaciele artystów, ale nie zabrakło kołobrzeskiej publiczności. To ci widzowie ze szczególnym zainteresowaniem oglądali prace obu malarzy, przechodząc kilkakrotnie od prac Waldemara Jarosza do zamglonych pejzaży Jana Rusnoka, by za chwilę znów wrócić do intensywnych w kolorze portretów, gąb i abstrakcji.

 

Wystawa potrwa do 12 grudnia 2010 roku.

12 grudnia 2010 Galeria Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu
wal

wal

124 Pomorze
38 artykułów 68 komentarzy
Czasami coś przeskrobię.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca