Sztuka

Sekret, czyli połączenie sztuki z pomocą dla bezdomnych zwierząt

18 listopada nadarzy się niezwykła okazja, aby miło spędzić czas wśród „Sekretnej” magii i dodatkowo poznać historię tych, których serca zaznały bólu, strachu i cierpienia, ale mimo to, dalej chcą żyć.

W najbliższy piątek w kawiarki Coffee Planet na wrocławskim Rynku odbędzie się wernisaż „Sekret” na którym będzie można nabyć rysunki Michała Narewskiego - autora wystawy, z którego połowa dochodu zostanie przekazana na rzecz potrzebujących zwierząt. Współorganizatorem akcji jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami we Wrocławiu.


- Siła i pomysł do zorganizowania tej wystawy zrodziła się z miłości do zwierząt oraz chęci niesienia pomocy dla cierpiących, samotnych zwierząt, uwielbiam je, dlatego postanowiłem, aby sztuka, którą również kocham, miała pozytywny, realny wpływ, wydźwięk dla istot, które są mi bliskie. – mówi Michał Narewski, autor prac.


- Cieszymy się, że również grono artystów zamierza wspierać zwierzęta. Potrzeby są ogromne. 

Nasza organizacja interweniuje ponad 200 razy w ciągu miesiąca, pod naszą opieką na chwilę obecną jest ponad 30 zwierząt, ich utrzymanie kosztuje, dlatego mamy nadzieję, że prace świetnie się sprzedadzą, a nam uda się uratować za przekazane pieniądze jeszcze więcej potrzebujących zwierząt. Podczas wernisażu wyświetlane będą historie naszych podopiecznych, a dla uczestników czeka wiele upominków. – mówi Mateusz Czmiel, rzecznik prasowy TOZ Wrocław.


- Coffee Planet jest miejscem przyjaznym dla nowatorskich działań artystycznych oraz myśli, które za cel stawiają sobie promowanie postaw prospołecznych. Dlatego z wielką przyjemnością przyłączyliśmy się do akcji. Będzie to wyjątkowe spotkanie. Estetyczna uczta dla spragnionych piękna oczu - to dopiero początek. I tak oto piękno tworzone przez człowieka przyczyni się do poprawy jakości życia naszych braci mniejszych – zwierząt. – mówi Agnieszka Jędrychowska, Manager Coffee Planet


Wernisaż „Sekret”, 18 listopada (piątek), godzina 20:00, club’o’kawiarnia Coffee Planet, Rynek 7, Wrocław
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
anastazja
anastazja 22 listopada 2011, 13:02
To świetny pomysł, szkoda, że odległość nie pozwoliła być.
Kocham te biedactwa.
przysłano: 23 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca