Film

Zobacz polski plakat i zwiastun japońskiego filmu "Nasza młodsza siostra"

Polski plakat i zwiastun najlepszego japońskiego filmu minionego roku:
„Nasza młodsza siostra" w kinach od 13 maja

 

Zachęcamy do obejrzenia polskiego plakatu japońskiego filmu "Nasza młodsza siostra" w reż. Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów. Na tegorocznej ceremonii nagród Japońskiej Akademii Filmowej (japońskich Oscarów) film otrzymał 5 statuetek, w tym dla Najlepszego Filmu, Reżysera oraz za Najlepsze Zdjęcia, tym samym stając się najlepszym japońskim filmem minionego roku. 

"Nasza młodsza siostra" to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny. 


Śmiało można powiedzieć, że Kore-eda osiągnął mistrzostwo w budowaniu zniuansowanych portretów rodzinnych. | Filmweb.pl 

Świetne, przyjemne, ale też mądre i humanistyczne kino dla każdego szukającego nie tylko rozrywki, ale również nieco zadumy. | blog Tomiga 

Dzięki reżyserii oraz znakomitemu zespołowi aktorskiemu po filmie człowiek czuje się wyjątkowo zrelaksowany i ma chęć zaprzyjaźnić się z głównymi bohaterkami. Pozytywnie czułostkowy film. | Areyouwatchingclosely.pl

Film w kinach od 13 maja 2016.

 

 

OPIS FILMU

Po nagrodzonym przez jury festiwalu w Cannes 2013 filmie „Jak ojciec i syn” Hirokazu Kore-eda powraca z – inspirowaną kinem Ozu – subtelną opowieścią o miłości i bliskości. 

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny. 

Film Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny.

 


przysłano: 21 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca