Film

Kino w Białym Domu dla zwiedzających

Po raz pierwszy w historii Białego Domu prywatne kino, w którym kolejni prezydenci oglądają filmy, zostało udostępnione dla zwiedzających.
- Uważam, że każdy, kto poświęca czas, by odwiedzić Biały Dom, powinien mieć jak największy dostęp do jego bogatej historii i wspaniałej tradycji - powiedziała pierwsza dama Melania Trump, informując o dodaniu do programu wycieczek kina. Wiadomość przekazała za pośrednictwem Twittera.

Na razie nie wiadomo, czy w kinie odbywać będą się publiczne pokazy filmów.

Kino w Białym Domu powstało w 1942 roku za prezydenta Franklina D. Roosevelta. 40 lat później, Ronald Rgan, sam były aktor, zaordynował remont sali kinowej, w której postawiono 51 siedzeń ustawionych w rzędach. Pomieszczenie ostatnio odświeżano w połowie pierwszej dekady XXI wieku.

Zagorzałym kino i telemanem był poprzedni prezydent Barack Obama. Obejrzał np. przed premierą szósty sezon "Gry o tron", a za ulubiony film 2015 uznał "Marsjanina" z Mattem Damonem w roli głównej. Jego małżonce, Michelle Obamie, do gustu przypadła z kolei animacja Pixara "W głowie się nie mieści".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca