Muzyka

Chris Botti w środę w Chorzowie

Przypominamy, iż trwa obecnie trasa Chrissa Bottiego po Polsce. Koncerty zbierają znakomite recenzje i w paru miejscach zostały totalnie wyprzedane ! Ostatni z przystanków na tej trasie genialnego muzyka odbędzie się 20 marca w Zabrzu (Dom Muzyki i Tańca). Bilety na ten koncert są jeszcze dostępne w stacjonarnych punktach ebilet.pl, eventim.pl, ticketpro.pl, a także na stronie go-ahead.pl oraz w sklepach EMPiK, Media Markt i Saturn.

Chris Botti jest trębaczem smooth jazzowym i bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych na świecie. Występuje solo oraz jako muzyk sesyjny – współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak Sting, Aretha Franklin, Bob Dylan czy Paul Simon. Koncertował również z Dianą Krall, Jill Scott, Michaelem Buble czy Rodem Stewartem. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy Botti odniósł sukces na tyle komercyjny, na ile może liczyć artysta jazzowy. Ma na swoim koncie liczne nominacje do Grammy Awards oraz trzy pierwsze miejsca w zestawieniach Billboard’s Jazz Albums. Sam Sting, zafascynowany jego twórczością, określił go mianem „posłańca świata jazzu”.

Trasa związana jest z promocją albumu "Impressions"! Na krążku tym Botti sięga po znane i łatwo rozpoznawalne piosenki, które niegdyś przekonały go o istocie strony melodycznej kompozycji muzycznych, a także przeboje wszech czasów, takie jak „What A Wonderful World”, „Summertime” czy „Over the Rainbow”. Album jest również efektem rozmów, które Botti odbył z fanami podczas swojej ostatniej długiej trasy koncertowej oraz licznych inspiracji z różnych kultur.

Zdjęciaprzysłano: 19 marca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca