Muzyka

Kaliber 44 + Goście. Koncert z pełnym instrumentarium

4 grudnia zespół odwiedzi Wrocław po latach przerwy i zagra w klubie Eter. To okazja, żeby przekonać się w jakiej formie są AbradAb, Joka i DJ FEEL-X, a do tego zobaczyć ich w  pełnym koncertowym składzie, z zespołem, który pojawił się na Heineken Open'er Festival i Męskim Graniu. Organizatorzy niebawem ogłoszą supporty.

 

Dokonuje się to, o czym wielu fanów hip-hopu marzyło od dawna – reaktywacja Kalibra 44, kultowej formacji, która największe sukcesy notowała pod koniec lat 90. Grupa pracuje nad nowym krążkiem (premiera planowana jest za niespełna rok), daje koncerty.

 

Kaliber 44 to grupa uznawana, nie tylko przez fanów hip-hopu, za legendarną. Użycie w stosunku do niej określenia „fenomenalna” też nie będzie żadną przesadą, biorąc pod uwagę to, czego dokonali na krajowym rynku.

 

Ich debiutancki krążek, wydana w 1996 roku „Księga tajemnicza. Prolog”, uznawana jest za jeden z najlepszych albumów w historii polskiej muzyki. Kolejny album - „W 63 minuty dookoła świata” - tylko potwierdził znaczenie Kalibra 44 dla rodzimego hip-hopu, a w 2000 roku do sprzedaży trafił trzeci i jak dotąd ostatni krążek składu, „3:44”. Rok 2003 okazał się przełomowy, bo właśnie wtedy zapadła decyzja o zawieszeniu działalności Kalibra.

 

Fani długo wyczekiwali wiadomości o reaktywacji grupy, zresztą muzycy kilka razy pojawili się razem na scenie, dając im właśnie takie nadzieje. Decyzja o wznowieniu działalności zapadła jednak dopiero w tym roku, po 10 latach przerwy, a impulsem do jej podjęcia okazało się zaproszenie na jeden z najważniejszych festiwali, Heineken Open'er Festival, podczas którego wszyscy przekonali się, że Kaliber wciąż jest w formie i wciąż porusza.

 

Reaktywacja się dokonuje. Członkowie grupy nie tylko koncertują, ale też obiecują nową płytę, nad którą rozpoczęli już prace. Fani mogą się też spodziewać winylowych wydań trzech wcześniejszych płyt.

 

Powrót Kalibra jest wydarzeniem, o którym mówi się bardzo wiele. 4 grudnia we wrocławskim Eterze będziecie mogli uczestniczyć w jednym z pierwszych koncertów po wznowieniu działalności grupy, to trzeba zobaczyć!

 

KALIBER 44 + Goście

Data: 04.12.2013: Start o godz. 20.00

Kub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19

 

Bilety:

 

44 zł - przedsprzedaż

55 zł – w dniu koncertu

50 zł - miejsca siedzące - balkon (tylko w biletin.pl)

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt

oraz w systemie www.biletin.pl oraz www.ticketpro.pl

 

 


przysłano: 26 listopada 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca