SEPSIS zaprasza na wspólny koncert z KRZAK EXPERIENCE!

12.10.2013
KRZAK EXPERIENCE + SEPSIS
Piekary Śląskie, Ośrodek Kultury “Andaluzja”
start 19:00
bilety 30/40 zł
 
Projekt Krzak Experience będzie można też zobaczyć na żywo dwa tygodnie później 26 października w Katowicach na Festiwalu Gitary Elektrycznej.
 
 
Płyta Sepsis “Fear Of Freedom” została nagrana w białostockim studio Hertz pod okiem braci Wiesławskich, znanych m.in z produkcji Behemoth czy Vader. Za projekt graficzny odpowiada studio Mindcreations.
 
Na album trafiło 8 rozbudowanych kompozycji w klimacie progresywnego heavy metalu, które sam zespół określa jako nawiązanie do geniuszu Chucka Schuldinera, a szczególnie jego działalności pod szyldem Control Denied.
 
Oto pełna tracklista płyty:
1. Suspended Progress
2. Fear of Freedom
3. Towards Death
4. Eternal Wanderer
5. Existence in Possession
6. Personality Reflection
7. Unconscious Being
8. Identity
 
Cały materiał można posłuchać na stronie magazynu Violence Online pod adresem: http://www.violence-online.pl/newsy/sepsis-odsluch-nowej-plyty-tylko-na-violence-online/
 
Tak wydanie upragnionej debiutanckiej płyty komentuje Rafał Cioroń, perkusista Sepsis:
“Płyta "Fear of Freedom" to długo oczekiwane wydawnictwo zarówno dla nas  jak i dla naszych fanów. To rozrachunek nas samych z okresu ostatnich kilkunastu lat, pokazuje nasz charakter i upór do osiągnięcia ostatecznego celu, czyli zebrania tych dźwięków w całość i stworzenie wielowymiarowej muzyki, która najpierw musiała zadowolić nas samych, a później trafić do reszty świata. Muzyka, która znalazła się na naszej płycie to niczym nieskrępowana  ekspresja płynąca prosto z naszych serc, ponieważ zawsze tworząc dźwięki, staramy się być szczerzy w tym, co robimy. Album ten na pewno przeznaczony jest dla osób lubujących się w ambitnych rozbudowanych muzycznych formach, który można polecić zarówno fanom Control Denied, Pain of Salvation, Dream Theater jak i Megadeth czy nawet Iron Maiden”.
 
Zespół Sepsis wziął udział w wyjątkowym projekcie Krzak Experience, gdzie tradycyjny blues miesza się z nowocześnie i potężnie brzmiącym  metalem, czego owocem jest nagrany mocny album i pełen wzajemnych  inspiracji, wydany 11.03.2013 nakładem Metal Mind Productions.
 
Więcej informacji:

 

 

 

Zespół Sepsis zaczynał swoją działalność w latach 1992-1999 i tworzył w klimatach szeroko pojętego progresywnego death metalu. W tym czasie ujrzały światło dzienne takie dema jak: "The Town Of Death" (1992), "Subjugate The Chaos" (1995). Zespół wiele koncertował i uzyskiwał wyśmienite recenzje. W 1999r. zarejestrował demo "Promo'99" (1999), będące odcięciem się od dotychczasowych dokonań a zarazem nowym kierunkiem obranym przez zespół, który podjął też pewne decyzje związane ze swoją przyszłością, jednakże wymusiły one zawieszenie działalności w celu doskonalenia rzemiosła kompozytorskiego i instrumentalnego oraz poszukiwania nowego wokalisty, a przede wszystkim producenta. Działania te miały na celu realizację wizji dalszego oryginalnego zamysłu artystycznego i zarejestrowanie profesjonalnej płyty spełniającej wymogi światowego rynku fonograficznego.

 

W 2005 roku reaktywacja Sepsis stała się faktem, na co złożyły się wspomniane wcześniej istotne zmiany, a także podjęcie współpracy z managerem, dzięki któremu zespół otrzymał profesjonalne wsparcie i środki na zrealizowanie owych zamierzeń muzycznych. W międzyczasie zespół zagrał jeszcze kilka lokalnych koncertów w starym składzie i nawiązał w końcu współpracę z nowym wokalistą, który zamienił dotychczasowy growl na czysty śpiew, co było ostatnim etapem przygotowań do nagrania profesjonalnego albumu w stylu rock metal progresywny.

 

Zespół zarejestrował w końcu materiał pod czujnym okiem producentów (braci Wiesławskich) w białostockim Hertz Studio, który swoją oryginalnością i świeżym spojrzeniem na muzykę metalową będzie - jak zapewniają muzycy i producenci - nietuzinkowym albumem na światowym rynku fonograficznym, a także przełomem w całej dotychczasowej karierze zespołu. Płyta "Fear of Freedom" ma się ukazać 17.06.2013r. W międzyczasie zespół podjął współpracę z muzykami legendarnej blues-rockowej grupy Krzak tworząc projekt Krzak Experience, czego owocem było nagranie płyty w olkuskim Zed Studio, która ukazała się 11.03.2013 nakładem Metal Mind Productions.  

12 pazdziernika 2013, 19:00

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło