Literatura

Konkurs literacki - Władcy Słów

 

Czy wiesz, który z Polskich twórców literatury odniósł światowy sukces po tym jak wysłał opowiadanie na konkurs literacki?


     Jest rok 1985. Trzydziestosiedmioletni ekonomista, wiążący swoją przyszłość z tłumaczeniami zagranicznych opowiadań trafia na czasopismo jego trzynastoletniego syna. Jeszcze nie wie, że zmieni ono całe jego życie.

     Czasopismo nosi tytuł "Fantastyka". Wertując je znajduje informację o organizowanym konkursie literackim, którego główną nagrodę stanowi ówczesne dwadzieścia pięć tysięcy złotych. Postanawia spróbować swoich sił: napisać i wysłać opowiadanie, być może zwyciężyć, a potem wrócić do swoich tłumaczeń.

     W konkursie udaje mu się zająć III miejsce, a jego praca zostaje opublikowana na stronach "Fantastyki". I właśnie wtedy rusza maszyna, która nie zatrzymuje się aż do dziś. Jedno małe opowiadanie przeradza się w pięcioksiąg, który zostaje przetłumaczony na dziesięć języków i można go kupić w dowolnym miejscu na Ziemi. Powstają dwie ekranizacje oraz gra komputerowa, która sprzedaje się w milionowym nakładzie na całym świecie, stając się tym samym pierwszą polską grą o tak dużym zasięgu!

     Ta historia to nie fikcja. Jak może się domyślasz jest to fragment z życia Andrzeja Sapkowskiego, a opowiadanie wysłane na konkurs nosi tytuł "Wiedźmin" i opisuje przygody Geralta z Rivii.

     Teraz - dokładnie 25 lat po ukazaniu się "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego - mamy zaszczyt zaprosić Cię do wzięcia udziału w konkursie literackim "Władcy Słów". Konkurs współorganizowany jest z czasopismem "Nowa Fantastyka" w ramach festiwalu Fantastyczny Białystok 2011. Podobnie jak ćwierć wieku temu tak i teraz w jury zasiądzie Maciej Parowski, który obecnie pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego czasopisma.

Wyślij opowiadanie i odmień swoje życie. Nie strać swojej życiowej szansy. 

 

Zapraszamy na stonę konkursu: http://fanstok.pl/content/konkurs-literacki-wladcy-slow


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Artur Żejmo
Artur Żejmo 28 lutego 2011, 10:28
"Nagrodą główną jest publikacja zwycięskiego utworu lub utworów w czasopiśmie „Nowa Fantastyka”. Wysyłając pracę konkursową Uczestnik przekazuje Organizatorowi zgodę na jej publikację jednocześnie zrzekając się jakichkolwiek roszczeń finansowych z tego tytułu."

Pfff... niezły sposób na pozyskanie dobrych tekstów do czasopisma bez konieczności płacenia honorarium.
Fanstok 28 lutego 2011, 23:19
Arturze. Nie wszystko na świecie wygląda tak źle. Pieniądze były przewidziane w konkursie. Po prostu czekaliśmy na potwierdzenie ich wielkości. W tej chwili pula nagród wzrosła o 1000 zł, w tym 600 zł za zajęcie pierwszego miejsca.

Szczegóły: fanstok.pl/content/konkurs-literacki-wladcy-slow
Artur Żejmo
Artur Żejmo 1 marca 2011, 19:38
W takim razie przepraszam i wycofuję swoje pfff. Władcy słów - do piór!
Artur Żejmo
Artur Żejmo 1 marca 2011, 19:44
W takim razie przepraszam, wycofuję swoje pfff i życzę organizatorom wysokiej frekwencji i przyzwoitego poziomu.
Mało jest konkursów prozatorskich, a wśród tych, które się odbywają, gra często toczy się o pietruszkę, stąd moja poprzednia wątpliwość.
Fanstok 5 marca 2011, 10:34
Dzięki :) Czekamy na wasze prace!
przysłano: 27 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca