Literatura

Konkurs – czas tylko do 31 maja

Do końca maja można nadsyłać zestawy wierszy na VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Józefa Bursewicza O Antywojenną Złotą Metaforę, który został ogłoszony w ramach tegorocznej Szczecińskiej Wiosny Poezji. Organizatorem jest szczeciński oddział Związku Literatów Polskich.

 

Do 31 maja 2022 roku można nadsyłać zestawy trzech wierszy drogą pocztową lub mailową na VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Józefa Bursewicza O Antywojenną Złotą Metaforę. Organizatorem inicjatywy jest Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie. Temat prac konkursowych nie jest przypadkowy. Wojna przynosi rany na ciele i duszy, więc hasło jest jak najbardziej pokojowe.

 

Konkurs adresowany jest do twórców zrzeszonych i niezrzeszonych, którzy ukończyli szesnaście lat. Można nadsyłać zestawy trzech wierszy na adres siedziby organizatora: Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin. Jeden utwór nie może przekraczać dwudziestu trzech wersów. Wierszy nadsyłanych na konkurs nie wolno publikować, ani zgłaszać do innej inicjatywy konkursowej do czasu ogłoszenia wyników.

 

Na laureata pierwszego miejsca czekają: statuetka Złota Metafora Antywojenna, druk utworów w antologii pokonkursowej oraz jeden egzemplarz przed chwilą wspomnianej publikacji książkowej. Z kolei dla autorów pozostałych wierszy nagrodzonych oraz wyróżnionych i zauważonych przewidziane są gratyfikacje w postaci druku w antologii, a także po jednym egzemplarzu tej książki. Regulamin i potrzebny załącznik znajduje się na stronie internetowej zlpszczecin.pl.

 

Patron konkursu, Józef Bursewicz urodził się 7 grudnia 1927 roku w Wilnie. Jako repatriant przybył do Szczecina w lipcu 1945 roku. Sześć lat później zadebiutował literacko na łamach Głosu Szczecińskiego. Równocześnie zaczął zajmować się poezją i publicystyką kulturalną w prasie i radiu. Współtwórca grupy Metafora. Założył ją razem z Andrzejem Dzierżanowskim, Ryszardem Grabowskim i Januszem Krzymińskim. W czerwcu 1956 roku na łamach szczecińskiego tygodnika Ziemia i Morze opublikował program tej grupy. Autor takich tomów poezji, jak Arkusz poetyckiKroki we mgle, czy Chłód nocy. Zmarł 5 marca 1982 roku.

 

Szczecińska Wiosna Poezji organizowana jest przez szczeciński oddział Związku Literatów Polskich od 2016 roku. W ramach tej inicjatywy odbywa się nie tylko opisany wcześniej konkurs, ale również spotkania z poezją i innymi dziedzinami sztuki, które się przenikają ze słowem pisanym.

 

od: 11 maja 2022
do: 31 maja 2022
Szczecin
Edyta Rauhut

Edyta Rauhut

33 Szczecin
5 artykułów
Szczecinianka, blogerka, poetka, animatorka kultury, kandydatka do szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant”…


przysłano: 11 maja 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca