Lifestyle

Mariola Bojarska-Ferenc motywuje

Czy można świetnie się bawić, aktywnie spędzić czas z bliskimi i równocześnie pracować nad swoją sylwetką? Mariola Bojarska-Ferenc udowadnia, że tak! W tym celu przygotowała innowacyjną grę karcianą „SuperForma”, w której uczestnicy mierzą się ze sportowymi wyzwaniami. Gra ukazała się 13 kwietnia nakładem Edipresse Książki.

 

Wielu osobom wysiłek fizyczny kojarzy się z bólem, stratą czasu i nudą. Jednak Mariola Bojarska-Ferenc przekonuje, że sport może być źródłem przyjemności, sposobem na świetny wygląd i samopoczucie, ale też okazją do wartościowego spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Stworzyła grę karcianą, która łączy aktywność fizyczną z rozrywką i towarzyską rywalizacją. „SuperForma” to emocjonująca i zajmująca gra, przy której czas mija niepostrzeżenie. To również szansa na zachęcenie dzieci do sportowego stylu życia – gra jest odpowiednia nawet dla 10-latków!

 

Grając regularnie w „SuperFormę”, można poznać sześć form ruchu: jogę fit, pilates, tabatę, stretching, ćwiczenia z obciążeniem czy zapobiegające bólom kręgosłupa. Na graczy czekają 24 karty z różnymi zadaniami, takimi jak: wymachy nóg, pozycja drzewa, nożyce, rozciąganie grzbietu. Wszystkie zilustrowane są zdjęciami, na których Mariola Bojarska-Ferenc prezentuje, jak poprawnie wykonać dane ćwiczenie.

 

Celem graczy jest zebranie jak największej liczby kart z jednej grupy ćwiczeniowej. Niczym w pokerze, różne układy kart są odpowiednio punktowane. Można „pasować”, czyli zrezygnować z gry, podbijać stawkę, wymieniać i odkrywać karty. Zwycięzca w nagrodę wskazuje osobę, która ma zaprezentować ćwiczenia z jego wygranych kart. Gracze częściowo zdani są na przychylność losu, a z drugiej strony mają możliwość wprowadzenia przeciwnika w błąd. Okazuje się, że oprócz treningu całego ciała, może się też przydać ćwiczenie pokerowej twarzy… 

 

„SuperForma” to świetne uzupełnienie spotkań w gronie rodziny czy znajomych. Uczy nowych form aktywności fizycznej, wzmacnia różne części ciała, rozwija koncentrację i w przyjemny sposób poprawia kondycję – nawet u niewprawionych w gimnastyce osób. Bardziej zaawansowani i sprawni gracze mogą szlifować swoje dotychczasowe umiejętności oraz pomagać słabszym. Gra pozwoli wszystkim uczestnikom nie tylko wyrzeźbić ciało i zrzucić zbędne kilogramy, ale też zyskać pewność siebie, lepszy nastrój i więcej energii do działania. Mariola Bojarska-Ferenc wierzy bowiem, że bycie fit pomaga osiągnąć sukces we wszystkich dziedzinach życia.

                                                                                  

O autorce:

Mariola Bojarska-Ferenc –  dziennikarka i trenerka fitness. Autorka ponad 2000 programów telewizyjnych promujących zdrowy styl życia oraz wielu książek i płyt DVD z ćwiczeniami. Uczestniczka ponad 40 kongresów amerykańskich organizacji IDEA i ECA zajmujących się rozwojem zdrowia i fitnessu.

 

Gra karciana „SuperForma” należy do kolekcji autorskiej Marioli Bojarskiej-Ferenc, w której znajduje się również gra planszowa „SuperForma”. Wkrótce ukaże się również poradnik kulinarny „Życie ma smak”, DVD z treningiem oraz Kalendarz na 2017 rok z ćwiczeniami i przepisami dla każdego, kto chce pokonać swoje ograniczenia.

 

Dane wydawnicze:

Autor: Mariola Bojarska-Ferenc, tytuł: „SuperForma. Gra karciana”, Edipresse Książki, ISBN 5904730596619, cena: 39,90 zł, oprawa: pudełko tekturowe foliowane, wymiary pudełka: 105x150x25 mm, liczba kart: 24, wymiary kart: 90x130 mm, data premiery: 13 kwietnia 2016 r.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca