Lifestyle

Krępujący problem z wyglądem - jak zwalczyć cellulit?

Problem ten dotyczy aż dziewięćdziesięciu procent kobiet. Negatywnie wpływa on na urodę, cechuje się nieprzyjemnymi doznaniami podczas dotyku i bywa, że stanowi naprawdę poważne źródło kompleksów dla wielu pań. Cellulit, bo o nim mowa, to nieestetyczny problem. Na szczęście, można z nim walczyć i skutecznie wyeliminować jego ślady. Jak się pozbyć cellulitu? Czy istnieją jakieś skuteczne metody walki z nim?

Cellulit - powszechny problem

Cellulit to problem, który dotyka 90% kobiet. Jest to zaburzenie w rozwoju skóry, które może być traktowane także jako stan chorobowy. Według lekarzy i specjalistów od medycyny estetycznej, taką formę przyjmuje w szczególności, kiedy jego pojawieniu się towarzyszy nadwaga. Cellulit to widoczna oznaka nieprawidłowości, jakie zachodzą w obrębie skóry, które stanowią nierównomierne rozkładanie się tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii. Te nierównomierności niekorzystnie odbijają się na krążeniu krwi i limfy, co prowadzi do nieprawidłowości w funkcjonowaniu tkanki łącznej. W wyniku tych dysfunkcji powierzchnia skóry staje się włóknista i pomarszczona, a także pojawiają się na niej charakterystyczne grudki, które można wyczuć pod palcem. Cellulit jest ściśle powiązany z charakterystyką i ilością tkanki tłuszczowej. Jej przybieranie powoduje znaczne zwiększenie widocznych objawów zmarszczonej skóry. Panie, których waga wzrasta, zauważają bardziej unaoczniające się oznaki cellulitu.

Fazy cellulitu

Mówiąc o cellulicie, należy wymienić trzy fazy jego występowania. Różnicują się one stopniem intensywności widocznych objawów.

  • Pierwszy etap powstającego cellulitu jest ciężki do zdiagnozowania. Na skórze bowiem nie pojawiają się wizualne efekty. Zdiagnozować pojawienie się cellulitu można jedynie przez ściśnięcie fałda skóry dwoma palcami. Wtedy istnieje możliwość wyczucia grudki.
  • Kolejne fazy charakteryzuje już pojawianie się widocznych oznak zmarszczonej powierzchni skóry.

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit można zwalczać samodzielnie, w przeciwieństwie do podobnego w oznakach, choć zgoła innego pod względem charakterystyki, cellulitisu. Najważniejsza jest zmiana trybu życia. Cellulit nabiera na sile wraz z rozwojem tkanki tłuszczowej. Należy zatem zacząć od czynnosci odchudzających, uprawiania ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową oraz przejścia na dietę. Redukcja tkanki tłuszczowej znacznie zmniejszy wizualne oznaki problemu. Kolejnym krokiem są działania z użyciem specjalnych preparatów.

 

Suplementy i tabletki na cellulit

Najbardziej łatwą formą walki z tym krępującym problemem są tabletki na cellulit. Wykazują one duża skuteczność i są łatwe i szybkie w stosowaniu. Istota działania tabletek na cellulit polega na wpływie na procesy związane z metabolizmem. Przyjmowanie specjalnych tabletek prowadzi do przyspieszenia przemiany materii, co z kolei uruchamia lipolizę, czyli rozkład trójglicerydów w tkance tłuszczowej. Dzięki temu, są one w sposób swobodny usuwane z organizmu. Na tym działanie tabletek się nie kończy. Wykazują one również pozytywny wpływ na krążenie krwi i usprawniają jej cyrkulację wraz z limfą. To podstawowe działanie, które przeciwdziała powstawaniu nieprzyjemnych zmarszczeń na skórze. Tabletki na cellulit produkowane są z ekologicznych surowców, które wykazują silne działanie przyspieszające metabolizm i usprawniają krążenie krwi. Większość z nich, swoim głównym składnikiem czyni morszczyn. To roślina, której spożycie wpływa bardzo korzystnie na procesy przemiany materii. Bardzo często wykorzystuje się także kwasy omega-3, które usprawniają krążenie krwi. W większości przypadków tabletki zyskują je przez użycie olejów rybnych.

Kremy na cellulit

Choć wymagają większej aktywności i większej ilości czasu, są bardziej popularne. Chodzi oczywiście o kremy na cellulit, które panie bardzo chętnie stosują. Ich działanie ma zupełnie inny charakter niż tabletek. Nie zwalczają one bowiem problemu od środka, a z zewnątrz. Stosuje się je bezpośrednio na miejsca, w których powstaje cellulit (najczęściej są to pośladki, uda, okolice biustu). Kremy na cellulit wygładzają powierzchnię skóry oraz znacznie zwiększają jej elastyczność.

 

Ich skład stanowią substancje, które wykazują stymulowanie neuroprzekaźników. Najczęściej są to metyloksantyny jak chociażby teofilina, a nawet kofeina. Stymulacja neuroprzekaźników przyczynia się do redukowania komórek tłuszczowych. Większość kremów posiada w swoim składzie także L-karnitynę, która stymuluje organizm do spalania rezerw tłuszczowych. W zmniejszaniu widocznych oznak cellulitu pomaga także zaniżanie stopnia przepuszczalności naczynek krwionośnych. Takie działanie wykazują flawonoidy. To właśnie dlatego, one także często znajdują się w składzie kremów na cellulit. W preparatach takich znajdziemy także składniki, które utrudniają gromadzenie się tłuszczu. Mogą nimi być np. bluszcz pospolity czy jod.

Jeśli chcesz zwiększyć posiadany zasób wiedzy na temat cellulitu zapoznaj się z poniższymi źrodłami:


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca