Lifestyle

Cynamon w suplementacji. Dla kogo i kiedy?

Pierwsze skojarzenie z hasłem „cynamon” to zdecydowanie kuchnia i nieprzypadkowo, bowiem tytułowa roślina to bardzo cenny dodatek do słodkich wypieków, aromatycznych naparów idealnie serwowanych nieprzyjemną, jesienno-zimową porą, a także niemożliwa do pominięcia przyprawa, która doskonale sprawdza się jako ingredient podkręcający wyborny smak przyrządzanych dań. Jak się jednak okazuje, poza dopieszczaniem podniebienia, cynamon, a zwłaszcza jego cejlońska odmiana, charakteryzuje się nieocenionym wachlarzem rozmaitych właściwości leczniczych.

Informacje ogólne

Zanim zgłębimy wszelkie kluczowe zalety cynamonu, warto wspomnieć, skąd on się wziął. A zatem, jest to jedno z najpowszechniejszych drzew porastających Sri Lankę. Występuje także na terenie Egiptu, Wietnamu, Brazylii oraz Indii i Indonezji. Doskonale każdemu z nas znaną przyprawę pozyskuje się natomiast na drodze suszenia kory drzewnej. Należy również dodać, iż już w Księgach Starego Testamentu pojawiły się wzmianki na temat leczniczych właściwości tego roślinnego dodatku. W medycynie tradycyjnej Chin, od stuleci zajmuje kluczowe miejsce, będąc uznawanym za nadrzędne narzędzie naturalnej walki z bolesnymi miesiączkami, nudnościami, biegunkami, przeziębieniem, czy wzdęciami.

 

Kilka odmian

Cynamon to generalny termin, jaki odnosi się do charakterystycznej przyprawy o specyficznym posmaku, sprowadzanej na kontynent europejski z odległych krajów. Niemniej jednak nie ma jednego typu cynamonu. Wydziela się cztery najważniejsze jego odmiany, z czego najpopularniejsza to cynamon cejloński. Okazuje się on na tyle drogocenny oraz pozytywnie oddziałujący na organizm człowieka, iż stanowi produkt na bazie którego tworzone są różnorodne suplementy diety. Jednym ze sklepów internetowych, za pośrednictwem którego można zaopatrzyć się w taki specjalistyczny preparat jest SklepSwanson.pl, gdzie cynamon cejloński występuje w wielorakich postaciach – od zmielonego proszku, do kapsułek. Czym różni się ta odmiana od pozostałych? Jest znacznie jaśniejsza oraz bardziej miękka. Ma też znacząco więcej właściwości, które są pożądane w ludzkim organizmie.

 

Określone działanie

Cynamon, czy to cejloński, czy jakikolwiek inny jego typ, stanowi świetne źródło wapnia, manganu, potasu, fosforu, błonnika, żelaza. Zapobiega rozwojowi nowotworu, a także ze względu na to, iż zaliczany jest do grupy termogeników, uznawany jest za składnik przyspieszający zrzucanie zbędnych kilogramów. Wszystko dlatego, że zwiększa tempo przemiany materii. Działa rozgrzewająco, stąd idealnie nadaje się do tworzenia z jego wykorzystaniem mieszanek ziołowych w postaci maści, papek i maseczek. Jest remedium na schorzenia reumatyczne. Sprzyja pozbywaniu się nadwagi, ale również eliminuje cukrzycę oraz wyraźnie zmniejsza poziom cukru we krwi. By jednak działał jak należy, trzeba ściśle trzymać się określonych norm dawkowania, dlatego też nie zażywajmy owego suplementu na własną rękę. Kupując w rekomendowanych punktach dystrybucyjnych typu wspomniany wcześniej serwis www SklepSwanson, mamy pewność, iż trafiają do nas wyłącznie pieczołowicie dobrane składem wyroby na najwyższym poziomie, które opatrzone zostały etykietą bądź ulotką informacyjną prezentującą wiadomości dotyczące wskazanego dawkowania produktu.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca