Literatura

Tu był las – fantastyka i akcja charytatywna w jednym

Projekt literacko-fundraisingowy Zapomniane Sny wydał nowy ebook, tym razem pod tytułem „Tu był las”. To zbiór 40 krótkich opowiadań, który można pobrać za darmo lub w zamian za wsparcie dla stowarzyszenia zajmującego się ochroną dzikiej przyrody.

 

Opowiadania są osadzone w klimatach szeroko pojętej fantastyki. Mamy tu więc fantasy, science-fiction, trochę horroru, a także nieco dystopii. A jeśli dobrze się przyjrzeć poszczególnym tekstom. Można doszukać się i innych gatunków, a także ich pogranicz. Całość można znaleźć na tej stronie.

 

Organizacją, która jest wspierana w ramach publikacji „Tu był las” jest stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot. Samo wsparcie jest opcjonalne, jednak warto go dokonać. Dodajmy, że to już czwarty zbiór opowiadań powstały w ramach Zapomnianych Snów. Każdy kolejny promował inną organizację dobroczynną.

 

Co ciekawe, aktywność projektu nie ogranicza się tylko do teksów literackich. Obok antologii opowiadań został wydany również e-book zawierający komiksy dla niewidomych, czy raczej zwykłe komiksy, do których dodano audiodeskrypcję pozwalającą korzystać z nich również właśnie niewidomym – o czym było już parę słów na Wywrocie. Ta edycja również skupiała się na krótkiej formie, co czyni ją łatwiejszą w odbiorze dla wielu osób.

 

Całość jest mocno zróżnicowana, dzięki czemu może trafić do osób z bardzo różnorodnymi gustami.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 grudnia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca