Sztuka

Komiksy, które mogą czytać tez niewidomi

 

Projekt Zapomniane Sny, do tej pory specjalizujący się w charytatywnych zbiorach opowiadań, wydał niedawno antologię krótkiej formy komiksowej. To nadal fantastyka i nadal możliwe do bezpłatnego pobrania ebooki, ale co ciekawe, komiksy te stworzono w taki sposób, aby mogły być czytane zarówno przez osoby widzące, jak i… niewidome.

Fantastyka charytatywna

Kolejne ebooki wydawane w ramach Zapomnianych Snów (o pierwszym było już jakiś czas temu parę słów na Wywrocie) są publikowane w modelu charityware. Oznacza to, ze choć same w sobie mogą być pobrane za darmo, to jednak redakcja projektu prosi czytelników o wspieranie różnych celów charytatywnych.

Tak było w przypadku wspomnianych opowiadań i nie inaczej jest, gdy mowa o nowej, komiksowej edycji, zatytułowanej „Gdzieś pod powierzchnią” (pobrać ją można tutaj). W tym przypadku twórcy proszą, by wspomóc fundację Kobiety Wędrowne.

A co można znaleźć w samej antologii? Sześć krótkich komiksów, wykonanych różnymi technikami, w różnym stylu i w różnym klimacie, na wesoło i na poważnie.

Komiksy nieco inne

Co nietypowe, antologia „Gdzieś pod powierzchnią” została przygotowana w taki sposób, aby oprócz wersji graficznej zawierała także opisy dla niewidomych. Przygotowano je w taki sposób, aby całość nie tylko wspominała, co znajduje się na obrazkach, lecz pozwoliła je sobie faktycznie wyobrazić. Tym samym Zapomniane Sny zadbały o dostępność całej publikacji.

Na stronie projektu znajduje się więcej publikacji, choć pozostałe ebooki są już czysto tekstowe. Twórcy projektu zapowiadają kolejne tomy zbiorów opowiadań, ale też właśnie komiksów.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 września 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca