Wywrota

Jaki prezent ślubny zamiast kwiatów?

Podczas ślubu wręcza się Młodej Parze kopertę, której zawartość będzie mogła się przydać na nowej drodze życia, albo upominek związany najczęściej z dopiero co założonym gospodarstwem domowym. Do niedawna, elementem obowiązkowym były też kwiaty. Jednak od pewnego czasu kwiaty coraz częściej zastępowane są innym upominkiem.

Szukaj wskazówek na zaproszeniu
Cięte kwiaty są piękne. Ich piękno jest niestety związane również z ich ulotnością - szybko przekwitają, a Młodej Parze nie zostaje po nich żaden ślad. Dlatego też, coraz częściej na zaproszeniach narzeczeni proszą o butelkę wina, książkę - właśnie zamiast kwiatów. Zdarza się też, że w zaproszeniu pojawi się sugestia dla gości, aby zrezygnować z kupowania kwiatów i pieniądze, które mielibyśmy wydać w kwiaciarni, przeznaczyć na jakiś cel charytatywny - schronisko dla zwierząt, dom dziecka.

 

Jeśli wskazówek brak
Jeśli jednak Państwo Młodzi nie zostawili wcześniej żadnej sugestii co do ślubnego upominku, nie ma przeszkód, żeby zrezygnować z wręczania kwiatów i zamienić je na coś innego. Co na przykład? Wyżej wspomniane wino lub książka zawsze się sprawdzą. W książce dodatkowo wpisać można dedykację. Jakiego rodzaju książki wręczać? Możesz zdecydować się na beletrystykę, ale w tym wypadku trudno trafić w gusta. Natomiast na pewno przydadzą się przewodniki, książki kucharskie. Uroczym upominkiem będzie też na przykład zestaw dwóch filiżanek, poduchy - "Ona" i "On" czy inne spersonalizowane drobiazgi do domu.

 

Inspirujące pomysły
Można też wybrać coś bardziej oryginalnego. Mnóstwa inspiracji dostarczy platforma ślubna Wedding.pl (zajrzyj koniecznie na stronę: https://wedding.pl/inspiracje/prezenty-slubne/). Parze Młodej podarować można upominek, który dostarczy im niezapomnianych wrażeń. Dlaczego na przykład nie wysłać ich na weekend do SPA w górach, gdzie będą mogli zrelaksować się po przedślubnej gorączce. Po uroczystości można też podarować voucher na romantyczną kolację. Jeśli Państwo Młodzi są smakoszami, dobrym upominkiem może być na przykład kurs robienia sushi, kurs tworzenia pralinek czy jakiekolwiek inne kulinarne "przygody". Z kolei jeżeli narzeczeni lubią mocniejsze wrażenia, może zafundować im lot balonem albo paralotnią nad miastem? Być może, gdyby nie Ty, nigdy nie odważyliby się na skok ze spadochronem? Upominek ślubny może być jak najbardziej szalony, pomysłowy. Ważne jest, żeby sprawił przyjemność obdarowanym i spowodował, że tym bardziej zapamiętają wyjątkową uroczystość ślubną.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca