Wywrota

Materace - sekret zdrowego snu

Materace, produkt jeszcze nie tak dawno dostępny w kilku skromnych wariantach, obecnie przytłacza różnorodnością modeli o skrajnie odmiennych parametrach i właściwościach. Jedną z ciekawszych opcji są tu warianty wyposażone w tak zwane strefy twardości, których liczba waha się od trzech, do siedmiu. Przeznaczeniem takiego rozwiązania jest, jak łatwo się domyślić, podniesienie do maksimum komfortu wypoczynku.

Materace te często jednak budzą w potencjalnych użytkownikach mieszane uczucia. Wielu zastanawia się, czy faktycznie wniosą one więcej wygody do sypialni, czy też są jedynie chwytem marketingowym. Jak jest naprawdę? Na to i wiele pytań odpowiedzi udzieli poniższy tekst.

Materace ze strefami twardości - co to takiego

Materace ze strefami twardości zostały stworzone z myślą o tym, że w czasie snu ciało człowieka wywiera różny nacisk na poszczególne partie łóżka. I tak, celem lepszego unaocznienia problemu, posłużmy się przykładem: w tradycyjnych modelach głowa zapada się o wiele mniej w powierzchnię do spania niż biodra i pośladki, co skutkuje nienaturalnym wygięciem odcinka lędźwiowego kręgosłupa, a na dłuższą metę nieprzyjemnymi dolegliwościami bólowymi lub nawet deformacjami. Na szczęście jednak takiemu scenariuszowi zapobiegają rzeczone strefy twardości, czyli zróżnicowanie konstrukcyjne łóżka polegające na podzieleniu go na obszary bardziej miękkie i twardsze. Tym samym nasze ciało otrzymuje optymalne podparcie, co w dużym stopniu wpływa nie tylko na wygodę w czasie snu, ale i na nasze codzienne samopoczucie.

W materacach kieszeniowych większą twardość newralgicznych obszarów uzyskuje się stosując sprężyny o większej średnicy drutu, natomiast w modelach lateksowych poprzez wykonanie otworów o różnej wielkości i średnicy w płycie lateksowej. 

Materace - trzy, pięć, a może siedem stref

W zależności od modelu, materace mogą posiadać trzy, pięć, a nawet siedem stref twardości. W pierwszym przypadku posiadają one wzmocnioną środkową część, dzięki czemu unika się nadmiernego zapadania powierzchni łóżka na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W drugim przypadku, oprócz obszaru centralnego występuje strefa amortyzująca nacisk ramion. Z kolei materace wyposażone w siedem stref twardości pomiędzy obszarem biodrowym a ramieniowym posiada jeszcze dodatkową strefę o pośredniej twardości. 

W tym momencie wypada jednak zadać sobie pytanie, który z tych wariantów będzie najlepszym wyborem? Odpowiedź, jak radzi konsultant sklepu z materacami Materace-dla-Ciebie.pl, jest jednoznaczna - materace z siedmioma strefami twardości, gdyż to one dostosowują się w najlepszym stopniu do ułożenia ciała użytkownika i do naturalnych krzywizn anatomicznych kręgosłupa.

Materace ze strefami twardości - zalety

Na koniec, dla udowodnienia tezy o wyższości modeli ze strefami twardości na tymi, które są ich pozbawione, omówimy bardziej szczegółowo korzyści płynące ze spania na takich powierzchniach. Do najważniejszych zalet, jakie posiadają materace wyposażone w strefy twardości zaliczamy:

  • poprawę krążenia krwi
  • rozluźnienie i odciążenie mięśni szyi
  • zapewnienie optymalnego podparcia kręgosłupowi
  • dobre podparcie ud
  • gwarancję rozluźnienia wszystkich mięśni w czasie snu.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca