20 lat Wywroty

Urlop we Francji

Nie masz pomysłu na to, jak spędzić wakacje? Marzy ci się zagraniczna podróż, w trakcie której będziesz mógł zwiedzać różnego rodzaju zabytki i atrakcje? Lubisz podróżować po świecie i poznawać nowe miejsca? Cenisz sobie europejskiej standardy i przebywanie w świecie mody i znanych miejsc? Jeżeli takie masz oczekiwania odnośnie swojego urlopu, mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji. Jedna z nich to Francja. Wycieczki do tego kraju organizowane są przez dużą liczbę biur podróży. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na tematy wyjazdów do Francji, jesteś w dobrym miejscu. Znajdziesz to wiele przydatnych porad i wskazówek, które możesz wykorzystać podczas swojego pobytu za granicą.

Jak dojechać do Francji

Masz kilka możliwości, aby dostać się do Francji. Wycieczki do tego kraju organizowane są z użyciem kilku środków transportu. Pierwszy z nich to autokar. Francja wycieczki autokarowe są bardzo popularne i lubiane przez turystów. Wynika to z kilku rzeczy. Przede wszystkim są one dostępne w atrakcyjnych cenach – znacznie korzystniejszych i przystępniejszych dla portfela, niż wtedy gdybyśmy zdecydowali się na podróż samolotem. Dodatkowo, biura podróży korzystają wyłącznie z nowoczesnych i doskonale wyposażonych autokarów turystycznych klasy LUX. Zapewniają one bardzo dużą ilość miejsca dla każdego pasażera. Ponadto są wyposażone w niezawodną klimatyzację, dlatego nawet podróż w środku lata jest przyjemna. W autokarach działa również skuteczny system nagłośnienia, zainstalowane są również ekrany, na których można oglądać filmy. Coraz częściej pasażerowie mają do swojej dyspozycji możliwość korzystania z takich udogodnień jak internet bezprzewodowy, bez żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z niego.

Francja – wycieczki samolotowe

Kolejną możliwością na przedostanie się z Polski do Francji jest wykorzystanie samolotu. Loty samolotem są bardzo wygodne i zajmują naprawdę niewiele czasu, w porównaniu z wycieczkami autokarowymi. Niestety nie są pozbawione wad. Największą z nich jest oczywiście wysoki koszt. Francja wycieczki samolotem mogą kosztować nawet raz tyle co wycieczki autokarem. Pozwalają jednak obejrzeć znacznie więcej atrakcji na miejscu, a to wszystko dzięki zaoszczędzeniu bardzo dużej ilości czas. Wybierając się w podróż samolotem czarterowym, czyli takim z których najczęściej korzystają biura podróży, nie trzeba się martwić o swój bagaż. Nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do bagażu podręcznego, ale możemy korzystać również z bagażu głównego, spakowanego do dużej walizki.

Ile kosztuje wycieczka do Francji

Jednym z najdroższych krajów europejskich jest właśnie Francja. Wycieczka do tego kraju nie należy do najtańszych, między innymi z powodu kosztów transportu, jak również dosyć wysokich cen za bilety wstępu do licznych atrakcji, które możemy tam odwiedzać. Poszukując ekonomicznych ofert wycieczek, znajdziemy propozycje kilkudniowych wyjazdów do Francji, w cenie nie przekraczającej 1500 złotych za osobę. W tej cenie mieści się przejazd autokarem, opieka pilota, zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej, a także ubezpieczenie. Każdy uczestnik wycieczki do Francji we własnym zakresie powinien mieć przygotowane pieniądze na bilety wstępów do atrakcji, które będą na trasie wycieczki. Szacunkowy koszt takich wejść zawsze podaje biuro podróży. Istotne jest to, aby tę kwotę mieć przygotowaną w walucie obowiązujące w kraju, do którego zmierzamy. W przypadku Francji będzie to euro.

Jak się przygotować do wycieczki do Francji?

Jeżeli nigdy wcześniej nie byłaś na wycieczce objazdowej, zaskoczeniem może być dla ciebie bardzo duża ilość czasu, który spędza się aktywnie. Taka wycieczka nie polega na błogim lenistwie na plaży. Zamiast tego bardzo dużo się chodzi i odwiedza najróżniejsze miejsca. Sporo czasu można również spędzić w autokarze, przemieszczając się z miejsca na miejsce. Istotne zatem jest to, aby zabrać ze sobą bardzo wygodne obuwie, w którym będziemy mogli spędzić wiele godzin chodzenia każdego dnia. Pamiętaj również o tym, aby nawet wyjeżdżając środkiem lata zabrać ze sobą nieco dłuższą odzież. Odwiedzając miejsca kultu religijnego, takie jak kościoły czy katedry, mogą do nich wejść jedynie osoby, które mają zakryte nogi i ramiona. W równym stopniu dotyczy to zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Nie zaszkodzi również to, aby na wycieczkę do Francji zabrać coś na wypadek deszczowej aury. Nawet jeśli temperatury są wysokie, to spacerowanie w deszczu nie będzie przyjemne. Cienka kurtka przeciwdeszczowa i składany parasol mogą uratować nam nie tylko zdrowie, ale również samopoczucie na wiele deszczowych dni, które zawsze mogą nam się przytrafić poza granicami naszego kraju. Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to również warto mieć wykupione własne, prywatne ubezpieczenie, niezależnie od tego zapewnionego przez organizatora.

www.wycieczkidofrancji.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło