20 lat Wywroty

6 sposobów na szybkie pieniądze

Nieszczęścia chodzą parami, a kilka losowych zdarzeń w postaci choroby, mandatu lub zepsutego sprzętu AGD potrafi skutecznie zachwiać finansami domowymi. Potrzebna jest wtedy dodatkowa gotówka, którą można przeznaczyć na załatanie budżetu. Praca dorywcza, pożyczka na dowód, a może udział w badaniu naukowym? Co najlepiej wybrać?

Jak zarobić pieniądze w kilka chwil

Pierwszą metodą na zarobienie szybkich pieniędzy jest skorzystanie z oferty pożyczki na dowód w sprawdzonej firmie, która zweryfikuje dochody, sprawdzi tożsamość i szybko udzieli wsparcia finansowego. Pierwszy zastrzyk gotówki jest darmowy, a termin spłaty wynosi od jednego do trzydziestu dni, więc należy wybrać go bardzo uważnie. Najlepiej na tydzień przed wypłatą, aby dotrzymać terminowo zobowiązania.

Szybkie pożyczki, np. w Miloan, to dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy są zapracowani i nie mogą pozwolić sobie na podjęcie ani pracy dorywczej ani zdalnej. Uzyskanie pożyczki na dowód wymaga kilku kroków:

- rejestracji na stronie internetowej,

- podania swoich danych w celu weryfikacji,

- złożenia wniosku,

- podpisania umowy,

- otrzymania pieniędzy.

Należy tylko pamiętać o uważnym przeczytaniu dokumentów oraz dopasowaniu wysokości pożyczki do dochodów, tak aby jej spłata była osiągalna. Czy wiesz, jakie są jeszcze sposoby na zarobienie pieniędzy?

 

Badania naukowe

Wiele uczelni organizuje płatne badania naukowe w cenie 50 lub 100 zł za pojedynczą sesję. To lepsze rozwiązanie niż praca dorywcza, gdyż nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku. Pierwszym krokiem do uzyskania odpowiednich finansów jest polubienie stron uniwersytetów i śledzenie ogłoszeń na portalach zewnętrznych. Następnie należy wypełnić odpowiedni formularz i czekać na zakwalifikowanie do badania. Podczas całego procederu możemy być poproszeni o wypełnienie ankiety, krótką grę na komputerze lub przejście przez program komputerowy. Wypłatę netto otrzymuje się przeważnie w dzień badania, więc nie trzeba czekać na gotówkę. A jak wygląda sprawa w przypadku pracy dorywczej?

Pracować w markecie czy jako hostessa?

Jeśli brak gotówki jest chwilowy i myślimy, jak zarobić pieniądze, aby załatać dziurę w domowym budżecie, poszukajmy czasowych zleceń. Spośród przyjemnych prac można wymienić:

- sprzątanie biur,

- rozdawanie ulotek,

- pracę biurową na zastępstwo,

- korepetycje,

- wykładanie towaru lub inwentaryzację,

- transkrypcję tekstu.

Ofert pozwalających zdobyć dodatkowe finanse najlepiej szukać na portalach społecznościowych i tych z ogłoszeniami o pracę. Obie opcje pozwalają zarobić dodatkowe pieniądze zaledwie w kilka dni od wysłania aplikacji.

 

Konkursy

Choć nie mają nic wspólnego z pracą dorywczą, to mogą przynosić dochód. Przykładem są choćby osoby biorące udział w teleturniejach telewizyjnych. Oprócz nich popularne marki regularnie organizują loterię, aby promować produkty.

Nie istnieje tu pojęcie wypłaty netto bądź brutto, gdyż organizator pokrywa koszty podatku. Czasem, aby wygrać w konkursie, wystarczy napisać komentarz na Facebooku na wskazany temat, a po otrzymaniu informacji o zwycięstwie – przesłać wymagane dane i oczekiwać na pieniądze.

 

Sprzedawaj swoje rzeczy

Zbyt mała bluzka wisząca w szafie, a może dawno nieużywana gitara? W celu uzyskania dodatkowych finansów warto pozbyć się kilku starych rzeczy. Choć wartość pojedynczego przedmiotu wydaje się niewielka, a otrzymana kwota pieniężna niska, razem pomogą załatać dziurę w domowym budżecie. Należy tylko być ostrożnym i w kryzysowym momencie wybrać zbędne akcesoria. Jeśli mamy sprzedać drogi sprzęt za bezcen, już lepiej wziąć pożyczkę na dowód.

 

Wyszukaj perełki w lumpeksach

Lumpeksy kryją w sobie prawdziwe skarby, które przy odrobinie umiejętności krawieckich można z zyskiem sprzedać. Warto wyszukiwać markowe ubrania na wagę znanych marek, aby załatać finansową dziurę w budżecie. Uzyskany w ten sposób dochód sprawi, że będziemy mogli zrezygnować z pracy dorywczej.

 

Bądź tajemniczym klientem

Jeśli nadal nie wiesz, jak zarobić pieniądze, zostań tajemniczym klientem. To prosta praca, polegająca na odwiedzaniu sklepów, zadaniu kilku pytań i spisywaniu odpowiednich protokołów. Stawka za godzinę wynosi od 10 do 60 zł, w zależności od zlecenia.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 czerwca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło