Wywrota

Dlaczego rolety typu dzień noc stały się tak popularne?

Połączenie funkcjonalności z wyjątkową estetyką to niewątpliwy walor rolet typu dzień-noc. Dzięki temu ten rodzaj osłon zyskał wielu zwolenników. Sprawdźmy więc jakie jeszcze mają zalety.

Rolety dzień-noc skradły serca już wielu osobom. Montuje się je nie tylko w prywatnych domach, ale także w budynkach użyteczności publicznej. W czym tkwi ich fenomen? Dlaczego rolety typu dzień noc stały się tak popularne? Przekonajmy się już teraz.

Praktyczne rolety dzień-noc

Praktyczne rolety dzień-noc składają się z naprzemiennych pasów. Jeden z nich jest przyciemniający, a drugi transparentny. Dzięki temu z łatwością można kontrolować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Prosty mechanizm służący do poruszania pasami pomoże nam w szybki sposób sprawić, że w salonie, sypialni czy kuchni zapanuje całkowita jasność, półmrok lub zupełna ciemność. Z tego powodu taki rodzaj osłon okiennych szczególnie dobrze sprawdzi się podczas pracy na komputerze lub kiedy chcemy obejrzeć swój ulubiony program telewizyjny. Za sprawą rolet dzień-noc wpadające do wnętrza promienie słońca nie będą odbijać się już więcej od monitora.

Montaż rolet typu dzień-noc

W zależności od możliwości i preferencji, można dokonać montażu rolet typu dzień-noc na różne sposoby. Na rynku dostępne są modele, które przymocowuje się do okna. Umieszcza się je we wnęce, która znajduje się między powierzchnią szyby a bocznymi listwami przyszybowymi - w ten sposób uzyskuje się niezwykle estetyczny efekt. Inne żaluzje tego typu można przykręcić do ściany lub sufitu. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku większych i cięższych rolet. Ostatni sposób montażu polega na przykręceniu osłony okiennej do przedniej wymiennej listwy przyszybowej. Przy tym warto pamiętać, że te z pozoru proste czynności wymagają jednak doświadczenia i wiedzy. Jeśli zależy nam na tym, aby żaluzje dobrze funkcjonowały, to lepiej powierzyć to zadanie wykwalifikowanej ekipie montażowej.

Zalety rolet typu dzień-noc

Liczne zalety rolet typu dzień-noc sprawiły, że zyskały one wielu zwolenników. Wynika to między innymi z możliwości swobodnego wyboru rodzaju montażu. Poza tym, tego rodzaju osłony stanowią świetny sposób na elegancką dekorację wnętrza. Różnorodne kolory i wzory sprawiają, że z powodzeniem można je dopasować do pomieszczeń w stylu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy skandynawskim. Za ich pomocą z łatwością można stworzyć przytulny, nastrojowy klimat, dzięki któremu można odpocząć nawet w najbardziej słoneczny, letni dzień.

Rolety dzień-noc odniosły swój sukces dzięki swojej uniwersalności. Są praktyczne, a do tego pięknie prezentują się na oknie. Świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Artykuł powstał przy współpracy z https://wolakrakzal.com.pl/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 25 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca