Wywrota

Kiedy wzywać pomoc drogową?

Awarie samochodu zdarzają się – to normalna sprawa, w końcu nie ma sprzętów w stu procentach niezawodnych. Czy jednak zawsze można poradzić sobie samodzielnie? Kiedy warto rozważyć wezwanie pomocy drogowej?

Dam sobie radę! Ale czy na pewno?

Awarie bywają różne. Jedne są mniejsze, inne większe. Nie da się ukryć, ze w wielu przypadkach wystarczą całkiem drobne działania. Przykładowo zmiana opony w wielu przypadkach może zostać dokonana w pełni samodzielnie. Problem zaczyna się wtedy, kiedy przy poważniejszych sprawach trudno zdecydować się na zadzwonienie po pomoc ze względu na poczucie dumy, czy chęć zaoszczędzenia pieniędzy.

Warto jednak brać pod uwagę, że w przypadku większości kursów prawa jazdy, kierowcy nie są nauczani radzenia sobie z drobnymi usterkami poza kwestiami najbardziej podstawowymi. Szybkie przeglądnięcie internetu nie też nie jest sposobem na znalezienie złotych rad – zwykle nagromadzone tam sugestie są pełne ogólników i niekoniecznie adekwatne do sytuacji.

 

Co więc pozostaje? Można zadzwonić do kogoś znajomego, kto lepiej zna się na motoryzacji. Niestety, nie zawsze będzie znajdować się w pobliżu i nie zawsze będzie akurat w stanie dotrzeć. Co więcej – także tai znajomy nie pomoże we wszystkich sytuacjach. Czasem konieczne będzie fachowe wsparcie. W takich sytuacjach pozostaje wezwanie pomocy drogowej.

 

Trzeba pamiętać o jeszcze jednej kwestii. Zdarzają się sytuacje i miejsca, gdzie zwlekanie z decyzją o dzwonieniu po pomoc drogową może być najzwyczajniej w świecie niebezpieczne. Doskonałym tego przykładem są awarie na drogach szybkiego ruchu i autostradach – zwłaszcza, gdy samochód z dużym prawdopodobieństwem będzie wymagać holowania. W takich przypadkach im wcześniej podejmie się taką decyzję, tym lepiej.

Gdzie szukać pomocy drogowej?

W najlepszej sytuacji są osoby, które posiadają rozbudowane wersje polis ubezpieczeniowych. W ich przypadkach zawsze możliwe jest zadzwonienie na infolinię ubezpieczyciela i dopytanie, czy w danej sytuacji przysługuje tego typu wsparcie i gdzie się w tej sprawie zwrócić. Jednak w przypadku większości innych osób konieczne będzie skontaktowanie się bezpośrednio z firmami świadczącymi tego typu usługi, chociażby z https://pomocdrogowa-polska.pl/mazowieckie/.

 

Tu od razu warto zaznaczyć, iż wzywając pomoc drogową warto kierować się nie tylko lokalizacją konkretnego warsztatu (co również jest warte – w końcu pomoc powinna dotrzeć sprawnie), czy ceną, ale też reputacją firmy. Warto też zwrócić uwagę na to, ze sprawnie działające warsztaty pomocy drogowej dobrze się rozwijają. Jeśli posiadają wiele oddziałów, to jest to jakiś wyznacznik tego, na ile sprawnie się rozwija, ale też czy ma fundusze – a te przekładają się przecież nie tylko na zakładanie nowych oddziałów, lecz również na ewentualne usprawnianie już istniejących.

 

Ciekawym przykładem jest już wspomniana sieć https://pomocdrogowa-polska.pl/, która choć obecnie działa głównie na terenie Warszawy, to jest w trakcie planowania ekspansji na cały kraj i szuka specjalistów chętnych do współpracy w innych regionach Polski. Warto ją śledzić, bo nie dla osób dużo podróżujących z pewnością przyda się znajomość jednej marki, zamiast potrzeby bieżącego wyszukiwania czegoś nowego.

Gdy pomoc drogowa nie wystarczy

Niestety, zdarzają się wypadki, po których interwencja pomocy drogowej to niestety zbyt mało, ponieważ samochód znajduje się w zbyt kiepskim stanie. W sytuacjach, w których samochód znajdzie się w stanie, w którym po odholowaniu auto nada się tylko na złomowanie, chociażby ze względu na to, że koszt ewentualnych napraw byłby wyższy, aniżeli zakup nowego pojazdu, można rozważyć zezłomowanie pojazdu. Ale uwaga – nie można tego zrobić w dowolnym miejscu.

Złomowanie jest możliwe jedynie w stacjach, które posiadają odpowiednie ku temu uprawnienia i po spełnieniu pewnych formalności (o których można się dowiedzieć między innymi w autoskupwarszawa-flotyodfirm).


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Skup aut Bielsko
Skup aut Bielsko 23 września 2019, 21:57
autozlombielsko
źródło: 777
przysłano: 13 września 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca