Wywrota

Domowy barista - znajdź swój sposób na kawę

Kawy nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Ten napar, popularny na całym świecie, doczekał się wielu odmian, dostosowanych do gustów każdego człowieka. W niektórych krajach wypijecie lekki mleczny napój, w innych z kolei tradycją jest picie czarnej, mocnej kawy, która oprócz walorów smakowych niemal natychmiast stawia na nogi. Jak przygotować wyjątkową kawę w domowych warunkach?

 

Barista – kto to taki?

Najpierw warto odpowiedzieć na pytanie, kim jest barista? Ogólnie rzecz ujmując – to specjalista w zakresie kawy. Jego umiejętności nie kończą się jedynie na parzeniu, ale oparte są na mocnym fundamencie wiedzy, dotyczącej pochodzenia ziaren, ich odmian, sposobów przygotowania, temperatury napoju czy dodatków, jakie są wykorzystywane przy serwowaniu.

Kursy baristyczne są coraz popularniejsze, a zdobycie niezbędnych umiejętności jest nie tylko wymagające, ale także kosztowne. Jeśli jesteście prawdziwymi miłośnikami kawy, wykorzystując pożyczki przez Internet, wybierzecie się na profesjonalne szkolenie. Dzięki temu zdobędziecie niezbędną wiedzę, która umożliwi wam później serwowanie kawy, w tradycyjny sposób, zachowując jej aromat i niepowtarzalny smak.

Niezbędny sprzęt

Do przygotowania kawy w profesjonalny sposób nie wystarczy tylko wiedza. Musicie pamiętać o niezbędnym sprzęcie. Podstawą jest ekspres. Urządzenia wysokiej jakości ułatwiają przygotowanie aromatycznego naparu, według tradycyjnych receptur. Markowy, profesjonalny ekspres, to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Do zastosowań domowych jednak wystarczy nieco okrojona wersja, którą możecie kupić znacznie taniej. W tej inwestycji pomocne będą pożyczki przez Internet.

Ekspres to nie wszystko. Często kawa przygotowywana jest tradycyjnie, w specjalnie do tego celu skonstruowanych naczyniach. Marząc o prawdziwej kawie po turecku, nie możecie zapomnieć o tygielku, w którym drobno zmielone ziarna gotowane są z dodatkiem cukru. Warto również pomyśleć o zakupie niewielkiej kawiarki, która ustawiona na kuchence pozwala zaparzyć aromatyczną kawę, bez konieczności posiadania ekspresu.

Dobra kawa

Jaki jest sposób na aromatyczną kawę w domu? Doskonałej jakości ziarna! Bez nich, wykorzystując nawet profesjonalny sprzęt, napój będzie miał płytki smak. Warto decydować się na ofertę sklepów specjalistycznych, które oferują ziarna importowane lub palone na miejscu. Barista, po pewnym czasie, potrafi odróżnić kawę wysokiej jakości od tej produkowanej masowo.

Jeśli poznacie już kawowy świat na tyle, aby umieć dobierać smaki, możecie pomyśleć o samodzielnym zakupie ziaren poza granicami kraju. Wiele palarni oferuje sprzedaż gotowych produktów, które trafią do was w ciągu kilku lub kilkunastu dni. Zakupy oryginalnej kawy nie należą do najtańszych, warto więc wykorzystać pożyczki przez Internet, aby bez uszczerbku dla domowego budżetu zaopatrzyć się w ziarna najwyższej jakości.

Jeszcze do niedawna kawa była jedynie codziennym napojem, który przyrządzaliśmy bez większego zaangażowania. Wraz z rozwojem świadomości na temat kawy, a także zwiększającą się dostępnością różnorodnych ziaren, zaczęliśmy poszukiwać sposobów na doskonały napar nawet warunkach domowych. Chcąc parzyć napój jak prawdziwy barista, warto zainwestować nie tylko w sprzęt i ziarna, ale przede wszystkim w wiedzę. Dzięki niej świat kawy nie będzie miał przed wami tajemnic.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 28 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca