Wywrota

Zarządzanie pieniędzmi zamożnych klientów

Asset Management to może być najlepsza forma zarządzania majątkiem i ochrony kapitału - kierowana do zamożnych klientów. W Polsce usługi tego typu oferują banki, ale także zarządzające aktywami – niezależne - firmy.

Wybór odpowiedniej firmy zarządzającej nie jest specjalnie trudny, bo ofert na rynku nie jest zbyt wiele. Usługi asset management świadczą duże banki działające na polskim rynku, ale w ostatnich latach obserwuje się wyraźny odwrót tych podmiotów ze świadczenia usług zarządzania aktywami dla najbogatszych klientów. Banki coraz bardziej nastawiają się na masowego klienta, którego obsługa jest automatyzowana - a przez to znacznie tańsza. Tymczasem zamożny klient wymaga indywidualnego podejścia, „szytych na miarę usług” i dobrze przygotowanych, doświadczonych pracowników. Dobrze przygotowanych i doświadczonych - a więc drogich.

Wypełnienie niszy rynkowej

Na miejsce banków coraz odważniej wkraczają niezależne firmy, wyspecjalizowane w zarządzaniu aktywami dla najbogatszych klientów. To zjawisko pojawiło się w Polsce na przełomie lat dwutysięcznych, a firmy asset management tworzyli z reguły pracownicy banków, którzy zdobyli spore doświadczenie i dzisiaj z niego korzystają. Dość powiedzieć, że według rankingów Gazety Giełdy „Parkiet” trzecią pod względem wielkości – zarówno jeśli chodzi o liczbę klientów, jak i wielkość aktywów pod zarządzaniem – jest Caspar Asset Management. W rankingach „Parkietu” strategie tej firmy zajmują regularnie najwyższe pozycje.

Co brać pod uwagę?

Istotnym czynnikiem, który klient powinien brać pod uwagę wybierając odpowiednią dla siebie strategię - powinien być cel inwestycyjny. Z reguły klienci asset management wybierają jako swój cel ochronę kapitału. Czyli takie nim zarządzanie, aby stopa zwrotu przewyższała inflację i uniemożliwiła stratę. Chodzi więc o bezpieczeństwo zgromadzonych środków. Oczywiście, na rynku dostępne są również bardziej agresywne produkty, gdzie celem jest pomnażanie majątku. Tutaj prym wiodą strategie akcyjne. W ostatnich latach największą stopę zwrotu wypracowują strategie akcyjne inwestujące na rynkach zagranicznych, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Nic dziwnego, amerykańska giełda od wielu lat pnie się dynamicznie w górę. Od pewnego czasu dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza strategie, które inwestują w najnowocześniejsze sektory globalnej gospodarki, a prawdziwym hitem są tutaj firmy biotechnologiczne.

Klienci asset management mogą liczyć na indywidualną obsługę, w tym długoletnią, zindywidualizowaną strategię zarządzania ich pieniędzmi, częsty, bezpośredni kontakt z zarządzającymi oraz niższe niż w wypadku funduszy inwestycyjnych opłaty. Wszystkiego o usłudze dowiesz się na stronie – Caspar Asset Management SA.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 26 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca