Wywrota

Ból kręgosłupa podczas pracy? Nigdy więcej!

Ból kręgosłupa dotyka coraz większej ilości osób. Z pewnością składa się na to wiele czynników, które doprowadzają do rozwoju tego schorzenia. W wielu przypadkach ból jest następstwem długotrwałych, niepoprawnych nawyków, które rzutują na kondycję kręgosłupa. Nasilenie występowania dolegliwości bólowych związane jest z popularyzacją pracy siedzącej i siedzącego trybu życia. Dodatkowo, dostrzegalne jest również zwiększanie ilości złych nawyków, które zaczynają się zakorzeniać w społeczeństwie. Przedstawiamy jakie są przyczyny bólu pleców, a także jaki jest wpływ pracy biurowej na stan kręgosłupa. Dodatkowo poruszamy kwestię doboru odpowiedniego biurka elektrycznego.

Ból kręgosłupa - przyczyny bólu pleców

Ból pleców może być spowodowany przez szereg, całkowicie odmiennych czynników. Do najczęściej występujących zalicza się zarówno znikoma ilość lub całkowity brak ćwiczeń lub też utrzymywanie nieprawidłowej postawy ciała. Należy pamiętać, ze zarówno ciało jak i plecy zostały stworzone do ruchu i systematycznych ćwiczeń. Przy nadmiernych obciążeniu kręgosłupa, dochodzi do powstania dolegliwości bólowych. 

 

Bardzo często ból pleców i kręgosłupa jest determinowany przez spięcie mięśni lub chorobę zwyrodnieniową stawów kręgosłupa. Rozsądnym posunięciem jest właściwe analizowanie sygnałów wysyłanych przez organizm i nielekceważenie bólu. Ostry ból pleców najczęściej rozwija się z niegroźnego napięcia mięśniowego, które bywa długotrwale bagatelizowane. Co więcej, ból może rozszerzyć się na cały kręgosłup, promieniując nawet na ręce, dłonie lub nogi. 

Praca biurowa a ból kręgosłupa

Przyjmuje się, że ból pleców jest bezpośrednio związany z pracą biurową. Szczególnie ze względu na niewłaściwą organizację miejsca pracy, a nawet samego biurka. Choć pojęcie ergonomii miejsca pracy jest znane prawie przez każdego pracodawcę, to jednak tylko nieliczni liczą się z istotnością tego pojęcia. Stąd też bardzo mało osób posiada odpowiednio dopasowane miejsce pracy, które byłoby w pełni dopasowane do indywidualnych predyspozycji ciała. Co więcej, przeprowadzone badania wskazują, że aż 2/3 pracowników w trakcie swojej pracy posiada nieodpowiednią pozycję ciała. W dużej mierze może być to podyktowane właśnie posiadaniem stanowiska pracy, które nie zostało właściwie dopasowane, tylko spełnia ogólnie przyjęte normy. 

 

Kluczowy jest wybór właściwego biurka, którego blat powinien znajdować się na wysokości łokci. Ogromnym minusem jest brak możliwości regulowania wysokości blatu, dlatego wiele biurek z góry jest na straconej pozycji. Szczególnie w przypadku stanowisk pracy, z których korzystają różne osoby. Co więcej w przypadku biurek bardzo cenną oferowaną przez nie możliwością jest funkcja regulowania pochylenia blatu. Wówczas biurko powinno oferować możliwość osiągnięcia wartości kąta zgięcia pomiędzy ramionami i łokciami, która wynosiłaby od 90 do 100 stopni. W konsekwencji coraz częściej decydują się na zakup biurek elektrycznych, które oferują wszystkie te możliwości i można swobodnie je dopasować do aktualnych potrzeb. Bardzo szeroki asortyment biurek regulowanych elektrycznie posiada sklep LOBOS, który oferuje meble biurowe. 

Biurko elektryczne z regulacją wysokości - jakie wybrać?

Z pewnością na stan kręgosłupa ogromny wpływ posiada zarówno krzesło biurowe jak i biurko. Coraz więcej firm decyduje się na zakup biurek elektrycznych, które można w pełni dopasować do specyfikacji danego miejsca pracy. W zależności od potrzeb można zdecydować się na wybór modelu, który będzie w pełni dopasowany do pracowników o różnych sylwetkach i wzrostach. Wbrew pozorom ceny biurek elektrycznych oferowanych przez LOBOS MEBLE BIUROWE nie są wygórowane i łącza w sobie wszystkie normy estetyczne, które obowiązują we współczesnym świecie. Z powodzeniem można dopasować biurko elektryczne, które będzie spełniało przedstawione oczekiwania jak i również doskonale wpasuje się w aranżację danego miejsca.

 

Sprawdź oferte mebli biurowych dostępnych na stronie sklepu https://meble.lobos.pl/sklep/

Wybór biurka elektrycznego przez osoby niedoświadczone lepiej skonsultować ze specjalistami. W sklepie LOBOS zatrudnieni są specjaliści, którzy posiadają obszerną wiedzę i z łatwością przedstawią rozwiązania, które będą dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz budżetu przeznaczonego na ten cel. Co więcej, sklep posiada lokalne odziały, które znajdują się w 8 największych miastach, dlatego wówczas można w rzeczywistości zapoznać się z oferowanymi możliwościami i sprawdzić ich jakość. Jedno jest pewne, biurka elektryczne są najlepszą inwestycją w zdrowie i jakość czasu spędzonego przy biurku przez pracowników. Ten rodzaj biurka posiada najlepsze rekomendacje w kwestii profilaktyki chorób kręgosłupa. 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 marca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca