Wywrota

Telewizor Sony Bravia do 7000 zł - jaki model wybrać?

Telewizory Sony Bravia od lat cieszą się zasłużoną renomą. To świetnie oceniane sprzęty, których rozpoznawalnym elementem są technologie optymalizacji obrazu i wyjątkowe kolory. Sony Bravia to pierwsza linia telewizorów, która zaczęła promować wyjątkowe kolory na ekranie jako cechę rozpoznawalną - wystarczy przypomnieć reklamę, która przeszła do klasyki gatunku, z tysiącem kolorowych piłeczek odbijających się po ulicach na wzgórzach San Francisco. Od tego czasu Sony cały czas dopracowuje telewizory Bravia, oferując interesujące innowacje. Czego możemy oczekiwać, zakładając budżet 7000 zł? Pora przyjrzeć się możliwościom!

Telewizor Sony Bravia - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 

Zakładając budżet 7000 zł, możemy stawiać wysokie wymagania modelowi, który chcemy kupić. Dlatego uważna lektura specyfikacji technicznej jest priorytetem, by mieć pewność, że pieniądze zostały przeznaczone na właściwy sprzęt.

Jakim aspektom warto się przypatrzeć? Najważniejsze to:

 • Matryca - w budżecie 7000 zł możemy kupić telewizor OLED, czyli taki, w których organiczne diody LED same w sobie są źródłem światła. Na co się to przekłada? Na doskonałą jakość i nasycenie kolorów, pełen kontrast, nieprzeniknioną czerń i prawdziwie czystą biel. Różnicę widać na pierwszy rzut oka!
 • System operacyjny - Sony ma telewizory bazujące na Android TV lub Google TV, w zależności od modelu. Oba systemy oferują dostęp do tysięcy aplikacji a także - możliwość korzystania z usług Google.
 • Rozdzielczość - w tym budżecie mówimy wyłącznie o telewizorach 4K Ultra HD.
 • Przekątna ekranu - dobrze dopasować ją tak, by telewizor odpowiednio wkomponował się w przestrzeń salonu.
 • Technologie optymalizacji obrazu i dźwięku - w przypadku Sony znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, którym warto przyjrzeć się uważniej.
 • Liczba i rozmieszczenie złączy - by łatwo podłączyć np. konsolę.
 • Częstotliwość odświeżania - gdy kupujemy telewizor do gier, to istotny parametr.
 • Design - sprzęt powinien elegancko prezentować się na ścianie w centralnym miejscu dużego pokoju.

Jak widać, jest sporo kwestii, które warto dokładnie przejrzeć przed dokonaniem zakupu. Jaki telewizor będzie najlepszym wyborem? Pora na polecane modele!

Polecane modele do 7000 zł - Sony Bravia

 

Gdy wiemy już, że chcemy kupić telewizor Sony, pora przejść do konkretnych modeli, w które warto zainwestować.

 • Telewizor SONY XR-65X90K - 65-calowy telewizor z szeregiem ciekawych innowacji. Warto zwrócić uwagę na Full Array LED, oznaczającemu pełne podświetlenie LED umieszczone za ekranem. Na co się to przekłada? Na wyraźniejszy, znacznie lepiej oddający rzeczywistość obraz niż w przypadku zwykłych telewizorów LED. XR Contrast Booster to znowu technologia, która odpowiada za kontrast i pomaga osiągnąć głęboką czerń i jasną biel, a także sprawia, że kolory prezentują się bardziej naturalnie. Znana z serii Bravia technologia XR Triluminos Pro™ pozwala prezentować piękne, nasycone kolory, które zachwycają odbiorcę. To również bardzo dobry wybór dla gracza - częstotliwość odświeżania 120 Hz i HDMI 2.1 to mocne argumenty za tym, by telewizor ten trafił do fana gamingu.
 • Telewizor SONY XR-42A90K - mniejszy, bo 42-calowy telewizor, lecz ogromną zaletą jest fakt, że to sprzęt OLED. Wyjątkowe, naturalnie odwzorowane kolory, głęboka czerń i prawdziwie czysta biel są na wyciągnięcie ręki. Nie mówiąc o szeregu technologii, które jeszcze udoskonalają obraz i dźwięk, jak choćby inteligentny procesor Cognitive Processor XR, który reprodukuje obraz i dźwięk zgodnie z zasadą działania ludzkich zmysłów, by łatwiej do docierały do odbiorcy.
 • Telewizor OLED SONY XR-55A80K - kolejny OLED, tym razem 55-calowy. Doskonały kontrast dodatkowo wzmacnia technologia XR OLED Contrast Pro, dzięki której oglądającemu nie umknie nawet najdrobniejszy szczegół przedstawiony na ekranie. Wyjątkowo nasycone, zachwycające kolory to zasługa technologii XR Triluminos Pro™, która wiernie oddaje niuanse w różnicach między barwami.

Telewizory Sony w MediaMarkt to sprzęty, którym warto dokładnie się przyjrzeć. Producent oferuje wiele autorskich technologii optymalizacji obrazu i dźwięku, by za każdym razem zachwycać odbiorcę!

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7939 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 grudnia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca