Podróże

Z Nepalu na Jurę, z Jury do Nepalu – spotkanie z Aliną Markiewicz w Poziom 511

 

Opowieść o najpiękniejszym trekkingu świata, celach jakie można realizować w najwyższych górach i historie o życiu w nepalskich wioskach u podnóża Himalajów. W najbliższą sobotę w ramach spotkania z podróżniczką i dziennikarką Aliną Markiewicz zapraszamy wszystkich chętnych na wieczór w Poziom 511 Design Hotel & SPA.

 

Sobotni wieczór z Aliną Markiewicz, autorką licznych filmów, zrealizowanych w najwyższych górach świata, zainauguruje cykl spotkań „Klubu Podróżnika Poziom 511”. Piękne zdjęcia, fragmenty filmów i historie z jej wypraw przeniosą gości w odległe Himalaje i pozwolą zacząć snuć marzenia o dalekiej wyprawie.

 

Nepal to kolorowy kraj, który dzięki turystyce zmienia się co roku, każda wyprawa to wielkie emocje i przygody. Podróżniczka wracała pod Mount Everest kilkanaście razy, mówi o Katmandu: „mój drugi dom”, jednak podczas spotkania opowie również o największej przygodzie, jaką przeżyła w Jurze Krakowsko Częstochowskiej.

 

Klub Podróżnika Poziom 511” to cykl spotkań z ludźmi, którzy poznają świat bez biur podróży. Podczas wyjątkowych wieczorów gościć będą znani podróżnicy, himalaiści i dziennikarze. Reporter wojenny, innym razem zdobywca Mount Everestu - zapraszani goście opowiedzą o swoich niezwykłych doświadczeniach, o drodze do celu, działaniu pod presją i radzeniu sobie ze stresem w ekstremalnych warunkach.

 

Hotel Poziom 511 położony jest na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, 511 m. n. p. m. – stąd jego nazwa. Znajduje się w Podzamczu, w pobliżu miejscowości Ogrodzieniec, w bezpośrednim sąsiedztwie ruin zamkowych. Miejsce ustronne, nowoczesne, wpisane w otaczającą je naturę. Stanowi świetną bazę wypadową dla biegaczy, rowerzystów, „skałkowców”, a w zimie – dla miłośników biegówek, a więc dla wszystkich, którzy w aktywny sposób chcą korzystać z dobrodziejstw przyrody regionu.

 

23 sierpnia, godz. 20:00

Z Nepalu na Jurę” – spotkanie z Aliną Markiewicz

Inauguracja „Klubu podróżnika Poziom 511”

Wstęp wolny.

 

Poziom 511 Design Hotel & Spa

ul. Bonerów 33

42-440 Podzamcze

tel. 32 746 28 00

www.poziom511.com

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 sierpnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca