Podróże

Inspirujące wycieczki do Zimbabwe

Wyjazdy o charakterze nieco egzotycznym od dawna wzbudzały zainteresowanie i potrafiły skutecznie poruszyć wyobraźnię. W końcu znalezienie się w miejscu, które zarówno klimatycznie, jak i krajobrazowo jest zupełnie odmienne od tego, co mamy okazję oglądać na co dzień, stanowi bardzo ciekawe doświadczenie, mogące dostarczyć zarówno inspiracji, jak i pozwolić nam na efektywny wypoczynek.

Często szukamy okazji do tego, aby wyrwać się w jakiś sposób z codzienności i zakosztować całkowicie innych wrażeń, niż te, które towarzyszą nam w rutynowej rzeczywistości. Jeśli jesteśmy entuzjastami podróży, a jednocześnie chcielibyśmy się wybrać gdzieś daleko, warto rozważyć wycieczki do Zimbabwe - afrykańskiego kraju, który stanowi świetne miejsce na relaks.

Wodospady Wiktorii

Wspomniane wodospady, a także położony w ich okolicy park, stanowią świetną okazję do tego, aby złapać prawdziwy kontakt z naturą. Obcowanie z przyrodą potrafi niekiedy prawdziwie wyciszyć człowieka i pozwolić mu się zrelaksować. Spacer w otoczeniu takiego krajobrazu z pewnością można zapamiętać na bardzo długo. Wodospady są pięknym zjawiskiem, które warto zobaczyć chociaż raz w życiu. Las deszczowy i rzeka Zambezi to punkty, których nie powinniśmy pomijać na swojej mapie atrakcji do zwiedzenia. Obecnie, zwłaszcza w dużych miastach, brakuje nam dzikiej przyrody na co dzień, a czasem trudno nawet o jakikolwiek skrawek zieleni. Dobrze czasem znaleźć się w miejscu, które wciąż tętni naturalnym życiem.

Park Narodowy Hwange

Wizyta w Parku Narodowym Hwange stanowi kolejną okazję do tego, aby jeszcze bliżej zakosztować bogatej, afrykańskiej przyrody. Tutaj z kolei dominuje krajobraz lasów suchych i sawanny. Niewątpliwą atrakcją są również dzikie zwierzęta, które być może będziemy mieli okazję zobaczyć na własne oczy. Rzadko kiedy nadarza się szansa ujrzenia zebry, słonia, czy hipopotama w pełnej krasie, w jego środowisku naturalnym. Dla miłośników mocnych wrażeń z pewnością interesująca może się wydać możliwość zobaczenia lwa, czy szakala. Oczywiście, takie atrakcje wymagają od nas dużej dozy ostrożności i zachowawczości, jednak i tak możemy doświadczyć niezapomnianych wrażeń. Jeśli mamy okazję, warto wybrać się także na safari.

Ruiny Wielkiego Zimbabwe

Odwiedzenie tego miejsca daje nam niepowtarzalną możliwość zahaczenia o architektoniczną stronę dawnej Afryki. Ogromne ruiny kamiennego miasta mogą sprawić, że poczujemy się nieco przytłoczeni wielkością tego, co zostało tutaj stworzone, jednak niewątpliwie warto to zobaczyć. Świątynia, forteca i inne budowle, które niegdyś wzniesiono, robią wrażenie. Nie bez powodu nazywa się to Wielkim Zimbabwe. Powierzchnia ponad 750 hektarów z pewnością wymaga poświęcenia większej ilości czasu, ale powinniśmy zainteresować się tym, co postawiono tutaj całe lata temu.

Lokalna kultura - wioski, targi i jedzenie

Jeśli wybieramy się do Zimbabwe, nie powinniśmy skupiać się jedynie na samych sztandarowych zabytkach, ale również spróbować poznać tutejszą kulturę, sposób funkcjonowania i zakosztować lokalnych potraw. Warto wybrać się do miejscowej restauracji, odwiedzić handlarzy na targu, a także obejrzeć wytwory lokalnego rękodzieła. Atmosfera egzotycznych miejsc jest zupełnie odmienna od wielkomiejskiego zgiełku, chociaż tutaj wioski także tętnią życiem. Być może trafimy na urocze pamiątki, które zapragniemy zakupić na własność? Może dodatkowo urzekną nas wyjątkowe potrawy? Szkoda byłoby nie skorzystać z okazji i nie zagłębić się w tutejszą kulturę.

Wycieczki do Zimbabwe mogą być świetnym sposobem na to, aby choćby na krótki czas całkowicie zmienić otoczenie i na moment znaleźć się w zupełnie innym świecie. Egzotyczne wyprawy rajcują wielu podróżników, a także zwyczajnych amatorów zwiedzania nieznanych miejsc. W Afryce mamy okazję do tego, aby zobaczyć miejsca, ludzi i zwierzęta zupełnie inne niż te, które towarzyszą nam na co dzień. Niewątpliwie warto również zasmakować safari. Powinniśmy przykładać baczną uwagę do wszystkiego, co nas w tym miejscu otacza.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca